Žižkovští utopenci

Suroviny

15 špekáčků
2 lžíce nastrouhané mrkve
plnotučná hořčice
3 bobkové listy
6 kuliček nového koření
40 kuliček pepře
2 pokrájené feferonky
4 sterilované okurky podélně nakrájené
8 stroužků česneku nakrájených na plátky
ocet
nálev z Deka
oslazený 5 tabletami sacharinu
4 - 6 středně velkých cibulí nakrájených na kolečka

Postup přípravy receptu

 1. Špekáčky z jedné strany do 2/3 podélně nařízneme, potřeme uvnitř hořčicí a vložíme podélný plátek okurky. Na druhé straně uděláme několik malých řezů a vložíme do nich plátky česneku.

 2. Do sklenice klademe vrstvu zeleniny, vrstvu špekáčků, cibule a koření. Opakujeme, dokud není sklenice plná, poslední vrstvu tvoří cibule.

 3. Uvaříme nálev z Deka podle návodu na sáčku, přidáme umělé sladidlo, nálev necháme vychladnout a po vychladnutí do něj přidáme ještě 1- 1,5 dl octa.

 4. Nálevem zalijeme špekáčky, které necháme 7 - 10 dní odležet.

Komentáře k receptu Žižkovští utopenci

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Dotaz - pomoc Dotaz - pomoc(neregistrovaný)

  Lidičky, chtěl bych zkusit nějaký recept, ale nevíte, kde by se daly sehnat sklenice/nádoby o objemu 3-5 litrů, tedy veliké se šroubovacím víčkem, právě na utopence a hermelíny? Odkud je máte vy? Díky.

  Odpovědět

 • BILKOVAI BILKOVAI

  No to je zajímavý recept na utopence. Musím vyzkoušet a dávám bodík:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: navod na utopence utopenci navod utopenci deko žižkovský utopenec utopenci recept deko žižkovský utopenci utopenci recept sterilovaní utopenci žižkovské utopence nej recepty utopenci recept na žižkovské utopence utopenci z deka nálev na utopence z deka utopenci v deku nálev na utopence nej utopenci utopenci sterilovaní žižkovský utopence utopenci žižkovské utopenci