Zavařované okurky

Zavařeniny Doba přípravy: 1 9 názorů

Zavařeniny Doba přípravy: 1 9 názorů

Suroviny 1 porce

okurky (od 3 do 5 cm)
mrkev (přiměřeně velkou k okurkám)
nové koření
pepř celý
cukr
ocet
vodu pitnou
hořčičné semínko
kopr
česnek

Postup přípravy receptu

 1. Okurky přinesu a uteču.

 2. Manželka je velmi pečlivě vypere a naskládá do skleniček.

 3. Lák ze všech surovin kromě česneku, kopru a karotky. Jak sladký nebo kyselý lák je na vlastní chuti. U nás se dělá sladkokyselý.

 4. Do skleniček s okurkama se vloží jedna snítečka kopru, pár koleček karotky a jeden stroužek česneku.

 5. Zalije se vše vlažným nálevem, zavíčkuje a steriluje na 80°C 5 minut. Ne déle.

Poznámka od kuchařky

Vždy každého potěší taková sklenička jako pozornost. Ale taky nějaké sníme. Nerozdáme všechny. Ten cukerinek jsem tam přidal kvůli velikosti.

Komentáře k receptu Zavařované okurky

 • spagetka spagetka

  Já navíc dávám i křen a s česnekem nemá chybku :-p:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Já mám doma snad 6 druhů receptů na okurky, které jsem už vyzkoušela a už mám chaos v tom, které jak chutnaly :-) Mně zatím chutnaly všechny, manžel je už kritičtější :-) Ale česnek v posledních letech přidávám i já:-) Ikdyž je to recept na okurky, který může vypadat jako jiné, tento se ale liší od těch, co znám, v tom, že nálev neobsahuje sůl a do sklenic se nepřidává cibule, jinak složení koření a zeleniny je podobné...Jani, manžel má také pro sebe pár sklenic zvlášť, do kterých si přidal i feferonku. Zatím je neotevřel, neochutnala jsme je:-)

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody(autor receptu)

  No Janičko k těmhle prckům toho česneku nemůžeš dát moc.Já vyfotím ženiny nakládací fantazie a hodím to do alba.Je to hračička:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Do toho oleje to děláme, ale k jinému účelu upotřebení v kuchyni, třeba na potírání masa a u grilovaček, do některých salátů a ostrý to je u nás hodně vítané, tak feferonky normálně používáme. Nemám ráda mdlý jídla.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já dávám česnek odjakživa a ne jeden, i víc, podle velikosti stroužku. Je zajímavé, jak při konzumaci je téměř zbaven chuti česneku. Taky nikdy nezapomenu přidat jednu čili papričku. Extra si je na to pěstuji na okně každý rok. Letos však nezavařuji okurky, vloni jich bylo hodně, ještě máme.

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody(autor receptu)

  Ten česnek vyzkoušejte buďdo oleje,nebo do octa ochuceného rozemletými feferonkami.:yes:

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Taky mám moc ráda naložený houby se zeleninou, samozřejmě že tam nesmí chybět ani okurky, ty já můžu docela dost. V zimě se jen olizujeme. Taky se nakládá česnek jen samotný, ale to po pravdě jsem ještě nejedla, moc česneku neholduju, jen tak normálně.

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody(autor receptu)

  No to je specialitka mojí ženy,nevím kde to vzala,ale dělá to i do normálních okurek a nebo ten česnek plní - vtlačuje do okurky.Nevím jestli je to originál ale chutná to.:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Já jsem hodně na kyselé okurky a tohle mě zaujalo tím česnekem. U nás se dává lecos včetně křenu, ale česnek ne. Tak to někdy vyzkouším.:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: zavařování okurek zavařování okurek recept recept na zavařování okurek nakládání okurek bez zavařování recepty na zavařování okurek jak udělat ženu sladky nalev na okurky pro zeny okurky zavařovane houby top recepty zavařování okurek zavařované houby recept co s velkýma okurkama recepty zavařování okurek sladky nalev na zavarovani okurek zavarovana mrkev zavařování salatovych okurek zavařování okurek top recepty zavařované feferonky pro zeny cz okurky sladký lák na okurky