Meruňkový likér

Suroviny

1 kg meruněk
1 l konzumního lihu
1 dl rumu
500 ml vody
1 kg cukru
450 ml vody
(500 ml cukrového sirupu vznikne za 15 min povařením 1 kg cukru v 450 ml vody
= 1 litr cukrového sirupu)

Postup přípravy receptu

 1. Zralé vypeckované meruňky rozmačkáme a zalijeme lihem, rumem a vodou a necháme 14 dnů macerovat.

 2. Pak vylisujeme, přidáme cukrový sirup, rozmícháme a necháme usadit.

 3. Přefiltrujeme a uzavřené v láhvích uložíme.

Poznámka od kuchařky

Likér je lahodný, jemný a nepřeslazený.

Komentáře k receptu Meruňkový likér

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  Miri, vodu převařenou a macerovalo se to ve 3 l velké zavařovačce se šroubovacím víčkem. A na ostružinový likér se ti mrknu do své "chytré" knížky. Pokud bude recept odlišný, vložím ho sem bez fotky, ju?;-)

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Cathleen:-)mám ostružiny(půjde to:-O),tak kilečko a protože mám mlsnou a zvědavou pusinku:-p,tak hned zítra kupuji líh,no a rum "ukradnu" manželovi-na oko tu dělá bububu,ale myslím že už je taky zvědavý:-p:-D.Jen mám otázku-tu vodu co dáváš k ovoci,lihu a rumu máš převařenou,nebo jen z kohoutku? A dáváš macerovat pod špunt,nebo bez něj-aby to mohlo dýchat?To jsem ale zvědavka,viď:-D?Předem díky:-)

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Cathlee:-),pakliže je to tak,budiž ti odpuštěno;-):-D:-D.Ovšem s těmi hruškami nevím,nevím:-(.U nás je jejich sběračem manžel a nechává z nich pálit úúúžasnou hruškovici:-p.Ale ten receptík klidně dej,ať můžou nakládat i jiní a pak si spolu můžete cinknout;-):-).Ovšem u těch meruněk mě to trošku mrzí;-),už jsem tu mohla po nocích ochutnávat a vychutnávat:-p;-):-D.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  :-( Miri, nešlo to jinak - macerovalo se to a nevěděla jsem, jestli to bude dobré. Je!:-p
  Ale takový likér jde vyrobit téměř ze všeho, třeba i z hrušek, které teď dozrávají....mám sem dát na něj recept bez fotky?

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Cathleen:-).S takovou dobrotou sem dorazíš až teď,když už je dávno po meruňkách:-O:-S?No nic:-(uložímsi to a příští rok do mě nenápadně ťukni,abych na tuhle krásu:-p nezapoměla;-).Máš moc pěknou fotečku:-)

  Odpovědět

 • Patricie Patricie

  To bych si nechala líbit. :-)):-))
  Cathleen , krásná fotka:-D:-D:yes:

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  No to musí báječně vonět..., určitě stojí za vyzkoušení.:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: meruňkový sirup likér z merunek meruňkový sirup recept domácí meruňkový sirup liker ze švestek domácí sirup z meruněk co vyrobit z merunek sirup z meruněk sirup z meruněk recept domácí meruňkový sirup recept ostružinový liker s rumem recept na meruňkový sirup jak vyrobit likér jak vyrobit hruškovici recept na sirup z meruněk likér ze švestek recept recept merunkovy sirup domaci liker z merunek hruškovice recept merunkovyliker