Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Suroviny

Nutriční hodnoty

Energetická hodnota7 028 kJ / 1 680 kcal
Bílkoviny141,57 g
Tuky119,60 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol390 mg
Sodík1 043 mg
Sůl2,60 g
Sacharidy4,00 g

Zobrazit více hodnot

Hodnoty jsou přibližné Více o hodnotách

Postup přípravy

Poznámka autora receptu

Na závěr grilovací sezóny měl švagr skvělý nápad, ugrilovat kuře a výsledek zde vkládám.

Grilování bylo provázeno technickými problémy, kdy první hnací motorek "klekl" po 10 minutách, druhý se nerozběhl vůbec. Podařilo se nám z obou motorků složit jeden funkční a ten vydržel 40 minut. Zbytek jsme dotočili ručně, tak jako před třiceti léty.

P.S. Skvělá nádivka je nať petrželky a libečku.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst daší

Komentáře

pipre

24. 9. 2009 09:55

Jejda, to musela být dobrůtka:-p. Krásné fotky a perfektně nafocený postup i s grilováním:-) To ti fakt závidím a už jen vzpomínám, kdy jsme grilovali u provizorní chatky, když jsme stavěli. To mi fakt moc chybí. Bodík:yes:3.

Dooga

24. 9. 2009 06:54

Jendo výborný. Taky děláme často, jen místo piva rozmícháme do marinády při posledním pomazání trochu medu. Jen jsem se tě chtěl zeptat do čeho že to přidáváš tu slivovičku???:-D. Krásný fotky. Máš u mě bod. A velkej.:yes:

dzungila

23. 9. 2009 22:58

Jendo, už na mě pomalu padá podzimní nostalgie, a to hlavně z toho, jak dlouho si zase neužijeme grilovaných dobrot...:-( Věřím, že jste si pochutnali, to naplněné kuře velikostně odpovídá snad krůtě!:-)) Posílám bodík za báječné fotky a za hrdinství, které jste museli prokázat, než se vám tahle dobrota povedla!:yes:

mirca75

23. 9. 2009 22:43

Jendo:-)paráda:yes:.Já k večeři párky a vy toto:-S;-):-D.Gril.kuře je u nás vééélmi oblíbené,dělám tak že kuře naložím přes noc do nálevu z piva,oleje,soli,gril.koření,špetky rozmarýnky,sojovky a worcesteru,pak napíchnout a při grilování potírat zbylou marinádou.Takže protože vím jak to chutná a moc se mi líbí fotečky(jako vždy;-)) tak posílám velkou pochvalu a k ní i boďku;-).Jo a ty trable s motorky znám taky:-//:-D:-D:-D

JanaDorazinova

23. 9. 2009 22:13

No, musím se smát:-)):-D, Lišky na Jesenicku snad úplně vymřely:-D měli jsme je hodně dááávno před léty, ale holubinky tady jsou. Já to určitě udělám;-)

Jenda1

23. 9. 2009 22:07

Jani, čirůvku můžeš nahradit liškou obecnou nebo nějakou holubinkou, ale ta houba tam vůbec není podstatná. Byl jsem v lese a čirůvky našel, tak šup do kuřátka. Tu nádivku udělej skutečně podle chuti.;-)

JanaDorazinova

23. 9. 2009 22:00

Úžasné!:yes: My dáváme libeček do makrel, když je grilujeme a taky super. Ovšem tu čirůvku asi neseženu, dá se to nahradit jinou houbou?:-8:yes:

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům

Další recepty

Tématické fráze: grilované kuře grilované kuře recept grilování kuřat recept na grilovane kuře jak grilovat kure grilovani kurete grilujeme kuře recept grilované kuře kuře grilované jak dlouho grilovat kuře jak ugrilovat kuře grilovaná kuřata recepty na grilované kuře grilované kuře recepty grilovaný kuře čirůvka fialová recept recepty grilované kuře motorek na grilovani grilované kuřecí grilování kure

Suroviny: kuře, koření grilovací, celer, libeček, lusk paprikový, česnek, slanina anglická, čirůvka fialová, pivo světlé,

TopRecepty.cz

Grilované kuře

Aktuální verzi receptu a video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gLRG