Masová mozaika

Suroviny

2/3 hovězího mletého masa
1/3 vepřového mletého masa
kuřecí prsa nebo stehýnka bez kůže
uzená slanina
cibule
česnek
sůl
2 ks vajec
pepř
majoránka
sekané mandle
šlehačka
1 lžíce maizeny
žampiony

Postup přípravy receptu

 1. Mleté maso připravíme do mísy a přidáme do něj na menší kousky nakrájené kuřecí, slaninu.

 2. Pakv misce rozmícháme 1 tekutou šlehačku s maizenou, vajíčky, vším kořením, vše řádně s masem prohněteme. Tuto směs necháme do druhého dne v chladu odležet.

 3. Druhý den do ní přidáme na plátky nakrájené čerstvé žampiony a sekané mandle.

 4. Opět promícháme, dáme na pečící papír a v troubě upečeme.

 5. Když si chcete být jisti, jakou bude mít mozaika chuť, udělejte malou placičku a na pánvi bez tuku opečte. Pak můžete dochutit podle potřeby. Dělám to tak i u sekané.

Poznámka od kuchařky

U tohoto receptu je výhoda, že je vše rychle pečené, nemusíte se s tím tvarovat, i když kdo chce, může upéci např. ve formě na srnčí hřbet. Díky šlehačce je pěkně šťavnatá a hezky se v ní vyjímají kousky masa, žampionů. Příloha brambory v jakékoliv úpravě, dobrá je i s čerstvým chlebem. Pokud chcete, můžete část kuřecího masa nahradit masem uzeným, např pleckem nebo krkovičkou. Fantazii se meze nekladou, čím více surovin, tím je mozaika pestřejší. Doufám, že vám přijde k chuti :-)

Komentáře k receptu Masová mozaika

 • yanull yanull(autor receptu)

  Midli, té šlehačky bych se tolik nebála, z větší části je tam maso hovězí, když nameleš do sekané bůček, jsou to také kalorie, tady máš ještě žampiony, v tom se to opravdu ztratí, ale přidá na chuti.:-) Děkuji všem za bodíky a pokud si upečete, přeji, ať si pochutnáte :-p:-):-K

  Odpovědět

 • Midla Midla

  To se mi líbí. Teda ta šlehačka, to je kalorií jak pro horníky, ale o víkendu pojedeme asi na běžky, tak to udělám možná s sebou, když to vyběháme po lese. Dávám bod i za inspiraci

  Odpovědět

 • cardanka cardanka

  Dobrota:-pukládám a posílám 13.bodík;-):yes:

  Odpovědět

 • bara.it bara.it

  Nadhera, a to s tou placickou na ochutnani se mi moc libi. Nikdy jsem to ani u sekane nedelala a byla to vzdy sazka do loterie.:yes:11:yes:

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  To je přímo královský recept:yes::yes::yes:. Musím vyzkoušet.Již teď posílám :yes: + 10.

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  Vypadá to šmakózně :yes: Já když chci ochutnat mleté, udělám miniaturní placičku na talířek a dám do mikrovlnky na půl minuty až minutu. Pak ochutnám a případně doladím chutě.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jani, bomba recept!:-p Krásně to vypadá, to musím zkusit!!;-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Moc se mi recept zamlouvá. Sekanou se šlehačkou jsem dělala a byla skvělá, jemná a tato bude jistě také dobrá.:yes:+4.

  Odpovědět

 • BILKOVAI BILKOVAI

  No to je dobrý nápad-mleté maso a do toho kousky kuřecího. To musím vyzkoušet. Máme moc rádi pokrmy z mlatéh masa:-p:-K:yes:

  Odpovědět

 • ruzena ruzena

  To může být dobré:-pposílám bodík:yes:;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: sekaná mozaika mozaika z mletého masa recept sekaná se šlehačkou kuřecí mozaika mozaika z mletého masa masová mozajka masová roláda pečená v srnčím hřbetu hovězí mozaika mozaika z vepřového masa jak upéci sekanou sekana s mozaikou kuřecí roláda pečená ve formě na srnčí hřbet mozaika mozaika recept jak upéci dobrou sekanoui masová roláda pečená ve formě sekana v královské formě jak upéci dobrou sekanou uzená mozaika masová sekaná se žampiony