Po čertech dobré kuře

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 -1,5 hod. 19 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 -1,5 hod. 19 názorů

Suroviny 4 porce

kuře cca 1,5 kg
máslo
olej
4 ks cibule
3-4 ks středních kyselejších jablek
1,5 paličky česneku
koření na kuře
sůl
rýže
voda

Postup přípravy receptu

  1. Dno pekáčku, ve kterém budeme dělat kuře lehce podlijeme olejem. Jablka i se slupkou nakrájíme na kousky, česnek i se slupkou rozdělíme na stroužky, cibule se slupkou nakrájíme na osminky.

  2. Vezmeme celé kuře, dutinu vysypeme solí a kořením a dáme do něho několik kousků jablek. Přendáme do pekáče. Osolíme ho a celé potřeme kořením, které jsme smíchali s rozpuštěným máslem, olejem a vodou.

  3. Kolem dokola vyskládáme česneky, cibule a jablka. Podlijeme cca 2 dcl vody a dáme nezakryté do trouby péct na 180°C cca 1 hodinu (i více). Cca 15 minut před koncem kuře rozdělíme na 2 poloviny, aby ze všech stran udělalo kůrčičku.

  4. Po upečení kuře vyjmeme, odstraníme slupky z cibule a česneku. Výpek se vším všudy rozmixujeme na kaši.

  5. Jako přílohu zvolíme rýži, do které jsme dali vzniklou kaši a doplníme vodou (poměr 1 díl rýže, dva díly vody s kaší). Kaše musí být dostatečně okořeněná. Podáváme ozdobené plátky jablek, které jsme krátce uvařili v mikrovlnce.

Komentáře k receptu Po čertech dobré kuře

Předchozí 1 2

Tématické fráze: dobré kuře dobré pečené kuře recept na dobre kuře dobré kuře recept kuře na rýži nakladane kure basen o čertech dobrý recept na kuře vyborne pecene kure kuře ala báseň recepty na dobré kuře recept na dobré pečené kuře jan kuře vyborne kuře recept na výborné kuře recept na dobré maso dobré maso kure s jablky v sacku dobré kuře s rýží pečené kuře na jablkách