Výborné sterilované okurky

Suroviny Na 7 až 8kg okurek

1,25 litru octa
3,75 litru vody
16,5 dkg soli
25 dkg cukru
40 tablet cukerinu
3 cibule na kolečka
5 stroužků česneku
10 bobkový list
5 hřebíčku
15 nové koření
20 celý pepř
10 koleček křenu
3 mrkve na kolečka
2 větvičky kopru pokrájet

Postup přípravy receptu

 1. Vše povařit,potom nalít na okurky ve sklenicích a sterilovat

Poznámka od kuchařky

Tento recept mám od kamaráda Jirky a okurky jsou výborné,sladkokyselé.Kdo zkusil už jiný lák nedělá.Zdá se to složité,ale jde to rychle,a když zbude lák tak ho uzavřu do větší sklenice a postupně zpracuji.

Komentáře k receptu Výborné sterilované okurky

 • Jaruna18 Jaruna18 (autorka receptu)

  Františku,všechno se to povaří dohromady.Ten cukerin se může dát až nakonec.Je to bezvadný,že už nemusíš připravovat žádnou zeleninu navíc.Vše je v jednom hrnci a jen tím přeliješ okurky.;-):-)

  Odpovědět

 • frantisek.hampl@centrum.cz frantisek.hampl@centrum.cz(neregistrovaný)

  Příští sezonu recept vyzkouším. Věřím, že může být výborný!?. Jen poprosím o dopřesnění - odělte, které suroviny se svaří s lákem (voda + ocet + cukr + cukerin + ???)a které se dávají do zavařovacích sklenic k okurkám? Kam a v jakém množství se dává česnek? Nebo se vše svaří dohromady? Omlouvám se, nejsem v zavařování nikterak zběhlý i když mám také recept na nakládání okurek, který mohu nabídnout.
  Děkuji za odpověď - FH.:

  Odpovědět

Tématické fráze: nakládání okurek výborný nálev na okurky sterilování okurek lák na okurky nakládání okurek bez zavařování nejlepší lák na okurky recept na nakládání okurek nálev na sterilované okurky nakládání křenu nakládání okurek recept recepty na nakládání okurek okurky nakládání lák na okurky recept kukuřice cukrová recept na zavařování nakládání okurek recepty nakládání kukuřice recepty nakládání okurek sterilujeme okurky recept nakládání okurek sterilování kukuřice