Košíčky s želé
Drobné košíčky plné krému a ovoce a želé jsou vítaným a efektním zákuskem na různých oslavách. Korpus tvoří klasické linecké těsto, plněné jsou ochuceným pudinkovým krémem a pak už záleží na vašich možnostech a fantazii.
Suroviny pro 1 dávka
1dávka
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 17 755 kJ / 4 244 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 61,22 g |
| Tuky | 228,32 g |
| Vláknina | 7,56 g |
| Cholesterol | 1,10 g |
| Sodík | 302 mg |
| Sůl | 0,68 g |
| Sacharidy | 482,19 g |
Postup přípravy
Krok 1: Máslo nakrájíme na malé kousky a zpracujeme s prosátou moukou, moučkovým cukrem, žloutky, vanilkovým cukrem a citronovou kůrou na hladké těsto.
Krok 2: Zabalíme je do fólie a uložíme do chladničky odležet.
Krok 3: Pak kousky těsta vtlačujeme do kovových formiček na košíčky, dno propíchneme vidličkou a pečeme v předehřáté troubě na 180 °C asi 18 minut.
Krok 4: Po upečení necháme ve formičkách mírně vychladnout a pak vyklopíme.
Krok 5: Z mléka, cukru a pudinkového prášku uvaříme hustý krém, který za stálého míchání necháme vychladnout, nebo přikryjeme fólií.
Krok 6: Máslo vyšleháme s vanilkovým cukrem do pěny a postupně přidáváme pudink.
Krok 7: Přidáme zakysanou smetanu a vše dohromady vyšleháme elektrickým robotem na hladký krém. Přichutíme rumem.
Krok 8: Krém naplníme do cukrářského sáčku a nastříkáme do upečených košíčků. Pozor! Krémem šetřete.
Krok 9: Ovoce nakrájíme na kousky, košíčky ozdobíme a dáme do chladničky ztuhnout.
Krok 10: Dortové želé připravíme podle návodu výrobce.
Krok 11: Košíčky namáčíme do želé (nebo ho jím opatrně poléváme). Poté necháme zaschnout.
Zveřejněno 9. 7. 2010
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Košíčky s želé
Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/8Ml2
Moje poznámka
Košíčky s želé
Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/8Ml2
Nejnovější recepty
Krůtí na karí s cuketou a lilkem
Přidáno před 1 hodinou
Citrusovo-bazalková limonáda
Přidáno před 2 hodinami
Dietní cuketová polévka
Přidáno před 4 hodinami
Naložený gothaj se zeleninou
Přidáno před 5 hodinami
Rychlé kakaové košíčky s ovocem
Přidáno před 5 hodinami
Jednoduchý a rychlý losos s bylinkovým máslem
Přidáno před 5 hodinami
Články s tímto receptem
Přečtěte si
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Majonézová hrnkovka
brtna před 41 minutami
Gaspacho - vychlazená španělská polévka
Kristina1 před 2 hodinami
Krupicová polévka zapražená
Tynaja před 2 hodinami
Obědový těstovinový salát
anetaprochazkova263 před 3 hodinami
Tvarohový cheesecake s čokoládou
Rock44 před 3 hodinami
Hrníčková bublanina
teufel před 4 hodinami
Vepřové plátky na kmíně s rýží
Eevey před 4 hodinami
Punčové řezy jako z cukrárny
jahodp před 5 hodinami
Bublanina s jogurtem
Petik05 před 13 hodinami
Těstovinový salát s tuňákem I
Limek před 18 hodinami
Tématické fráze:
recept na ovocne košičky se želé,
ovocné košíčky s vanilkovým krémem,
košíčky,
recept na ovocne kosicky s zele,
vanilkový krém do košíčků,
vánoční košíčky s krémem,
ovocné košíčky,
ovocné košíčky vanilkový krém,
krém do košíčků,
košíčky recept,
košíčky se želé,
košíčky s vanilkovým krémem,
košíčky s krémem a ovocem,
formičky na pečení košíčky kovové,
recept na košíčky,
krem do ovocnych kosicku,
krem na kosicky,
vanilkové košíčky,
zele,
recept na zele
Suroviny:
mouka hladká,
cukr moučkový,
máslo,
žloutek,
cukr vanilkový,
kůra citronová,
mléko,
máslo,
cukr krupice,
pudink vanilkový,
cukr vanilkový,
smetana zakysaná,
rum,
ovoce,
želé dortové
Komentáře (85)
Recept ještě nebyl hodnocen 5,0
Recept ještě nebyl hodnocen 5,0
" ulepené" ?
Zkuste vyvalovat mezi fóliemi (stačí rozstřihnout mikrotenový sáček)
***
V rct je uvedená klasika 1:2:3 Na uvedené množství stačí 1 žloutek
stávkuje a je v opravě...
dávám
Přidávám fotečky a jdu si mlsnout !
Jako vánoční cukroví tyto košíčky nedoporučuji.Max 3dny.A to odhaduji.Přeci jenom je to zákusek vhodnější na rychlou spotřebu.Nebo je zkuste naplnit běžným krémem,nebo jinou náplní.Tento krém je hodně pudinkový a korpus časem začne vlhnout.Víme přeci,že když nám zůstane zapomenutý pudink v lednici,pustí vodu.
Nedávno mě napadlo košíčky před plněním vylít tence čokoládou.Tím by se vlhnutí značně oddálilo.No.Já osobně je zase upeču na nějakou oslavu,nebo k nedělní kávičce.Ale až skončí tento vánoční blázinec.To peču raději cukroví a řezy.Dají méně práce.
Děkuji moc.