Okurky babičky Marie z Doloplaz

Suroviny

7 kg okurek nakladaček
3,75 litru vody
1,25 litru octa
30 dkg cukru krystal
16 dkg soli
55 tablet umělého sladidla
2 větší bobkové listy
3 hřebíčky

Postup přípravy receptu

 1. Do každé sklenice vložíme:
  1 střední snítku kopru, 3 kolečka mrkve, 3 kolečka cibule, 1 kolečko křenu nebo stroužek česneku, ½ půl kávové lžičky hořčičného semínka, 3 kuličky pepře, 3 kuličky nového koření.

 2. Naplnit čisté a vypláchnuté sklenice okurkami, zalít horkým nálevem a sterilujeme 30-40 minut na 100°C, v horkovzdušné troubě na plechu s trochou vody, až okurky změní barvu.

Poznámka od kuchařky

Jedná o recept maminky mojí ženy a je to opravdu dobrota!!!

Komentáře k receptu Okurky babičky Marie z Doloplaz

 • spagetka spagetka

  Dělám je prakticky stejně (přidávám ještě tymián), jinak zavařuju v troubě taky 40 min. ale jen při 80°C. Ono to je hlavně o tom, že každá trouba prostě si to dělá jinak, takže to chce vychytat. Doba vaření je v každém receptu spíš pomocná a nedá se aplikovat na všechny sporáky v každé domácnosti.

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka (moderátorka)

  Otíku, no právě tyhle Doloplazy já myslela:-D:yes:

  Odpovědět

 • Colombo65 Colombo65 (autor receptu)

  Z Doloplaz hnedle vedle Nezamyslic. ;-);-);-)

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka (moderátorka)

  Oto a ze kterých Doloplaz? Já jen, že tady na Hané mám jedny Doloplazy pár km od domu...:-O:-?

  Odpovědět

 • yanull yanull (moderátorka)

  Tak jak píše Jana Remková, v troubě je to o něčem jiném, než ponořit sklenice s horkým nálevem ještě do horké vody do zavařovacího hrnce a mít je tam 40 minut při stovce. Otto, tak to napiš prosím i do receptu, protože to je dost podstatná informace pro ty, kteří si je budou takto chtít připravit. ;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Colombo65 dělám taky v troubě, takže možné to je. Jenže právě v troubě je to takové, že se vlastně nedá úplně určit čas. Než se začne něco dít, člověk vlastně úplně nepozná, kdy to vaří, tak letos já osobně dělám od doby, kdy pekáč dám do trouby 20 minut. No, snad to bude ok, zdá se, že ano;-)

  Odpovědět

 • Colombo65 Colombo65 (autor receptu)

  Ověřena doba zavařování: 30-40 minut,dělá to v horkovzdušné troubě na plechu s trochou vody, až okurky změní barvu.;-);-);-)
  ... a jsou křupavé a vynikající jinak bych je nejedl.:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • Colombo65 Colombo65 (autor receptu)

  Vznesu dotaz tchýni do Doloplaz!;-);-);-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Otto, není to dnešní obrázek z AHA;-):-? Taky se mi zdá 40 min. hodně:-O

  Odpovědět

 • yanull yanull (moderátorka)

  Otto, také se mi těch 40 minut zdá hodně. Horký nálev a ještě 40 minut při 100 st., neměly to být 4 minuty?:-S Já okurky zavařuji 5 minut při 100 a jsou pěkně křupavé. Když jsem se setkala v jiných návodech s dobou delší, tak to většinou bylo 20 minut při 80 st.

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Opravdu 40min. na 100stupňů. Nejsou ty okurky moc měkké?

  Odpovědět

Tématické fráze: zavarovani okurek v horkovzdusne troube colombo 65 okurky podle babičky okurky v troubě křupavé okurky okurky zavařené v horkovzdušné troubě zavařovací okurky zavařování okurek v troubě křupavé okurky v troubě okurky zavařené v troubě okurky podle babiček zavarovan okurek i v troube recepty,co vařit z indické okurky jak na to křupavé okurky zavařování okurek podle babičky colombo65 zavařujem okurky křupavé nakladačky v troubě zavařování nakladaček okurky v horkovzdusne