Nepečený tvarohový Amaroun

Suroviny

Na horní ovocnou vrstvu :
1 jahodový kompot
3 dl mandarinky, broskve apod
10 g sypké želatiny
Dále:
500 g tvarohu ve vaničce
4 dl mléka
15 - 20 g želatiny
1/2 kostky = 125 g tuku Rama Créme Bonjour másla nebo Hery, Perly v kostce apod.
2 vanilkové cukry
cukr podle potřeby
trochu rumu nebo aroma - možno použít místo rumového aroma citronové
piškoty
jahodová marmeláda

Postup přípravy receptu

  1. Z jahodového kompotu slijeme šťávu a doplníme vodou do 250 ml, pokud je třeba dosladíme, přidáme a rozšleháme 10 g želatiny a necháme ji nabobtnat.

  2. Pak buď ve vodní lázni nebo opatrně přímo na plotýnce za stálého míchání pozvolna zahříváme, až se želatina rozpustí, odstavíme. Teplota při tom nesmí přesáhnout 60°C. Necháme prochladnout a pak přidáme jahody.

  3. V polovině mléka rozšleháme metličkou 15-20 g želatiny (dělám většinou z 18 g, záleží,jak kdo chce mít moučník tuhý), necháme ji nabobtnat, a pak buď ve vodní lázni nebo přímo opatrně a pozvolna na plotýnce rozpustíme, stále mícháme. Pak odstavíme a necháme prochladnout. Teplota při rozpouštění želatiny nesmí přesáhnout 60°C, stačí kolem 50°C.

  4. Tuk jen velmi mírně rozpustíme. Pak vše rozmixujeme, nebo vyšleháme tj. tvaroh, rozpuštěný tuk, mléko, mléko s želatinou, vanilkové cukry, cukr dle potřeby a rum.

  5. Umělohmotnou formu vhodnou na nepečené moučníky velmi jemně vymastíme olejem, nalijeme trochu šťávy z kompotu s želatinou, necháme zatuhnout, pak zbytek i s ovocem a zase dáme do chladničky zatuhnout. Můžeme dát rovnou všechno, ale ovoce nám klesne a po vyklopení bude nahoře.

  6. Pak dáme tvarohovou hmotu a do ní už skoro nahoře vložíme v jedné vrstvě piškoty slepené marmeládou, můžeme použít i řezy piškotové jahodové rolády. Pokud je směs ještě moc řídká, tak piškoty se tam neudrží a vyplavou nahoru. Pokud je forma úplně plná, tak olejem potřeme i víko.

  7. Dáme pořádně ztuhnout a vyklopíme. Kdo nemá formu, může dělat v jakékoliv nádobě vyložené fólií,ale zvolí třeba opačný postup, první tvarohovou hmotu a pak ovocnou.

Komentáře k receptu Nepečený tvarohový Amaroun

Tématické fráze: nepecene moucniky nepečený tvarohový koláč tvarohovy kolac nepeceny tvarohový nepečený koláč tupperware recepty nepečené zákusky nepečený tvarohový dort nepeceny kolac jahodový koláč nepečený nepečené zákusky tvarohové jahodový dort s tvarohem recepty na nepečene zakusky nepečené tvarohové zákusky jahodový amaroun nepecene kolace nepečené moučníky s tvarohem jahodový tvarohový dort nepečený jahodový koláč nepeceny kolac s tvarohem nepeceny tvarohovy