Vepřová "svíčková" pro nejmenší

Boubelinda Kuchařka: Boubelinda

3 - 4 skleničky Pro děti 3 názory

Suroviny

220 g mrkve
100 g petržele
50 g celeru
1/4 cibule
100 g vepřového masa
250 ml vody
špetka tymiánu
100 ml kojeneckého mléka i více
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu a maso si nakrájíme na malé kousky a společně s vodou a tymiánem dáme péct tak na 220°C asi tak hodinku a půl. Pekla jsem v uzavřené nádobě. Hlídat vodu!

 2. Po upečení do měkka přidáme kojenecké mléko a vše rozmixujeme. Mléka dáme i více, podle toho, jakou chceme mít konzistenci pokrmu.

Poznámka

Možno také přidat nakrájené těstoviny, rýži či pohanku, ale to nechám na vás.

Malý si na tomto pokrmu pošmáknul.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Vepřová "svíčková" pro nejmenší

 • chocolate chocolate

  Já bych se libové kýty či kotlety nebála, od osmého měsíce může dítě i vepřové maso, naopak se mi zdá, vzhledem ke kvalitě našich kuřat, i vhodnější.Ovšem takový domácí ušák...;-)+3
  Dá se přidat i trocha jogurtu nebo zakysanky (pozor na kyselost).Pohanku bych naopak raději dala až po druhém roce (kvůli možnému "poškrábání" střev).Každopádně je to milý receptík pro nejmenší.

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda(autorka receptu)

  Zizala to určitě.;-) já ale doma měla jen vepřové :-8;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Když byly holky malé, dělala jsem z králičího hřbetu nebo z kousku krůtích či kuřecích prsou. Zdá se mi to pro malé dítě vhodnější než vepřové ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: svíčková pro kojence svíčková z kotlety svíčková z vepřové kotlety svickova s kotlety svíčková pro deti vepřová svíčková kojenecká svíčková svickova z veprove kyty vepřova kotleta jako svíčková svickova pro dite kotlety jako svícková svíčková s rýží vepřové maso pro kojence vepřové pro kojence vepřová kotleta svíčková jako svíčkova kotleta svíčkovà z vepřových kotlet vepřová svíčková s rýží vepřová svíčková recept svíčková z vepřového