Ostré medailonky ze štikozubce kapského na pórku, zázvoru a bylinkách

Ryby Doba přípravy: 35 minut 20 názorů

Ryby Doba přípravy: 35 minut 20 názorů

Suroviny 4 -6 porcí

600 gramů z mořské štiky (6 medailonků)
1 pórek
1 cibule
sůl
pepř
3 cm zázvoru
1 malá chilli paprička
petrželka
3 lžíce strouhaného sýra
1 lžíce polohrubé mouky
1 lžíce hořčice
2-3 lžíce oleje
1 lžíce mandlí
30 gramů másla
šťává z citronu

Postup přípravy receptu

  1. Medailonky si necháme rozmrazit, osušíme je, potřeme hořčicí a pokapeme citronem, posypeme kmínem, opepříme, přidáme pokrájený pórek a cibuli, nakrájenou chilli papričku, zázvor na kousky, 1 lžíci nasekané petrželky a vložíme vše na pekáček s olejem.

  2. Pečeme do měkka a nakonec vmícháme máslo, zaprášíme polohrubou moukou.

  3. Na závěr vmícháme strouhaný sýr a posypeme mandlemi. (Mandle se nemusí dávat, měla jsem doma zbytek na stole.)

Poznámka od kuchařky

Štikozubec obecný je loven gillnety (svislá síť do které se ryba zamotá za skřele), longliningem - (dlouhá lovná šňůra se stovkami až tisíci navázaných háčků), vlečnými sítěmi vedenými u dna a párovými vlečnými sítěmi vedenými mezi dvěma plavidly. Gillnety pro hejky jsou známy vysokým podílem chycených nedospělých ryb, které jsou odhozeny a také zabíjí delfíny a sviňuchy. Párové vlečné sítě jsou spojovány s nechtěným chycením delfínů.

V severovýchodním Atlantiku se obsádka štikozubce obecného dělí na severní a jižní. Zatímco jižní obsádka byla po léta drancována a vědci doporučili snížit množství zde ulovených štikozubců, stavy štikozubců v severní části se zotavily z vyčerpání, ke kterému došlo v devadesátých letech. Populace štikozubce argentinského byly během devadesátých let vyloveny a po omezeních, která následovala, se pomalu zotavují.

Samice štikozubce obecného dospívá až v sedmi nebo osmi letech. Podle vědců je tento fakt důvodem toho, že populace nejen štikozubce obecného, ale i novozélandského a argentinského, jsou velmi zranitelné před rybářským tlakem.

Komentáře k receptu Ostré medailonky ze štikozubce kapského na pórku, zázvoru a bylinkách

Předchozí 1 2

Tématické fráze: štikozubec argentinský štikozubec kapský štikozubec argentinský recepty štikozubec mořský štikozubec kapsky recept štikozubec medailonky z morske stiky mořská štika kapská štikozubec mořský recepty kapská štika kapská štika štikozubec kapský recepty žralok na bylinkách štikozubec argentinský recept štikozubec recepty štikozubec obecný štikozubec recept štika kapská štikozubec mořský recept svinucha recept