Vánoční rybí polévka krémová

Suroviny

4-5 rybích hlav
rybí vnitřnosti (jikry)
celer
petržel
mrkev
5 kuliček pepře
3 kuličky nového koření
sůl
5 housek
máslo

Postup přípravy receptu

 1. Rybí hlavy očistíme (spaříme a oškrábeme), zeleninu očistíme, přidáme rybí vnitřnosti i odřezky, koření, sůl a dáme vařit (ne prudký var), než změkne zelenina.

 2. Polévku scedíme, obereme maso z hlav, vnitřností, přidáme zeleninu a vše rozmixujeme (dříve se to pasírovalo). Kdo chce, může dochutit zeleninovým bujonem. Příloha: Housky nakrájíme na kostky, přidáme máslo a lehce smažíme (dalo by se říci sušíme) než jsou křupavé.

Poznámka od kuchařky

Kdo chce snížit chuť ryb v polévce, může v talíři pokapat citronem.

Komentáře k receptu Vánoční rybí polévka krémová

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Dělávám podobně,jen ještě doplním řidší máslovou zásmažkou,vše rozmixuji a vnitřnosti nakrájím nadrobno.Moc nám chutná a ty máš další bodík:-p+5:yes:

  Odpovědět

 • Bahula Bahula

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Františku. Kde jsi se zasek. Václav +bodík 2

  Odpovědět

 • cardanka cardanka

  fb.lib:-K rybí polévka u nás nesmí chybět na štědrovečerní večeři, děláme podobně;-):yes:+

  Odpovědět

Tématické fráze: rybí polévka krémová kremova rybi polevka rybí krémová polévka rybí polevka z vnitřností rybí polévka bez vnitřností rybí krémové polévky vánoční krémová polévka vánoční rybí polévka jak dochutit rybí polévku recept na krémovou rybí polévku rybí polévka krémová rybí polévka se zásmažkou vnitřnosti na vánoční polevku vánoční rybí polévka z lososa jak dochutit rybí polévka rybi polevky kremove rybí vnitřnosti rybí krémová krémová polévka z rybích vnitřností priloha k rybi polevce