Velikonoční beránek bez lepku, mléka a vajec

petram Kuchařka: petram

Dietní recepty , Bezlepkové 1 názor

Suroviny

100 g bezlepkové mouky (dala jsem 50 g Jizerky a 50 g Marks and Spencer)
1 lžíce Solamylu
1 lžička prášku do pečiva
2 lžíce cukru
z 1/2 citronu šťávu
z 1/2 citronu kůru
100 ml vody
1,5 lžíce oleje
Recept si zatím oblíbilo 5 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. V misce si nejdřív promícháme všechny sypké suroviny, poté přidáme ty tekuté a vymícháme v hladké těsto. Malou formu na beránka vymažeme olejem, vysypeme bezlepkovou moukou a naplníme těstem.

  2. Pečeme při 160°C do zrůžovění. Upečeného beránka necháme ve formě částečně zchladnout a poté velmi opatrně vyklopíme.

  3. Ze dvou hřebíčků mu vytvoříme očička a kolem krku uvážeme mašli. Tato dávka je na malou formu, do té klasické připravíme trojnásobnou dávku.

Poznámka

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 13 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Velikonoční beránek bez lepku, mléka a vajec

Tématické fráze: bezlepkový velikonoční beránek velikonoční beránek bez mouky nepečený velikonoční beránek dietni velikonocni beranek velikonoční beránek bezlepkový testo na beranka bez vajec dietní velikonoční beránek recept těsto na beránka ze dvou vajec dietní beránek nepečený beránek recept na velikonočního beránka bez vajec dietní beránek recept bezlepkový velikonoční beránek recept recept beranka bez lepku bezlepkový beránek beranek bez cukru velikonoční beránek recept bez vejce velikonoční beránek dietní recept na dietního velikonočního beránka beránek nepečený

Zapomněl/a jsem heslo