"Dršťková" polévka z kuřecích žaludků

Polévky Doba přípravy: 1 a půl hodiny 1 názor

Polévky Doba přípravy: 1 a půl hodiny 1 názor

Suroviny 4 porce

500 g kuřecích žaludků
kuřecí krky (kostra apod. - není nutné)
1 mrkev
1-2 řapíky řapíkatého celeru
1 zelená paprika
1 cibule (střední)
2 plátky slaniny (či uzený bok)
2-3 lžíce ovesných vloček (rozmixované)
česnek (dle chuti)
bobkový list
kmín
sladká mletá paprika
celý pepř
mletý pepř
majoránka
sůl
zelená nať (libeček, pažitka)

Postup přípravy receptu

  1. Žaludky uvařit v tlakovém hrnci (1 litr vody, sůl, bobkový list, celý pepř, příp. kosti, krky, odřezky kuřecího i jiného masa) cca 30 minut.

  2. V hrnci na polévku vyškvařit kostičky slaniny, osmažit cibuli, poté mrkev, celer, papriku zelenou, vše nakrájené a v tomto pořadí. V orestované zelenině zamíchat pořádnou lžíci mleté papriky a drcený či celý kmín, potom zalít přecezeným vývarem.

  3. Přidat pokrájené žaludky, příp. maso obrané z kostí. Přisypat ovesné vločky, vařit do změknutí mrkve. Nakonec dochutit česnekem, majoránkou, čerstvě mletým pepřem, zelenou natí.

  4. Kdo má rád, přiostří si dle svého zvyku (např. feferonkou do základu před zalitím vývarem). Já si přidávám Tabasco přímo do talíře, přítel poslední dobou ostré nějak nemusí mít.

Poznámka od kuchařky

Podobná polévka už tu je, také mne inspirovalo "Prostřeno", jen jsem ji trochu změnila. Přítel klasickou "dršťkovku" nerad, tuto si občas vyžádá.

Komentáře k receptu "Dršťková" polévka z kuřecích žaludků

  • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

    Taky dělám dost podobně. Je to fakt dobré a hlavně pro toho co nesnáší dřšťky. Proto +bodík 3

    Odpovědět

Tématické fráze: polévka z kuřecích žaludků držtková polévka z kurecich zaludku kuřecí žaludky recept kuřecí žaludky polévka dršťková polévka ze žaludků polévka s kuřecích žaludků dršťková polévka z drůbežích žaludků drškova z kuřecich žaludků drštková polévka z žaludků kuřecí žaludky recepty kuřecí dršťková polévka dršťková z žaludků dršková polévka z kuřecích žaludků kuřecí dršťková drš´tková polévka z kuřecích žaludků recept na kuřecí žaludky drštková ze žaludků recept dršková s kuřecích žaludků dršťková polévka z kuřecích kuřeci žaludky