Pákistánská kuchyně - Chana pulao (rýže s cizrnou) videorecept

Suroviny

500 g rýže (proprané a namočené ve vodě alespoň 1 hodinu předem)
2 konzervy cizrny nebo 400 gramů vařené cizrny
1 velká cibule na kolečka
1 střední cibule obě na kolečka
1 lžička zázvorové pasty nebo zázvorových plátků
3 černé kardamony nebo hnědé kardamony
3 kousíčky skořice
1 lžičku celého černého pepře
1 lžičku celého římského kmínu

Postup přípravy receptu

  1. Rozpálila jsem keramický wok a hrnec s tlustým dnem. Do woku jsem dala 2 lžíce oleje. Do hrnce jsem dala 1/2 šálku oleje. Přidala jsem cibuli. Velkou cibuli (žlutou) budu smažit na nejnižším ohni. Ve woku jsem osmažila střední cibuli dozlatova.

  2. Přidala jsem koření a zázvor a také jsem přidala dvě lžičky soli. Přidala jsem 3 šálky vody. Stále jsem dávala pozor na cibuli a promíchávala jsem jí. Nechala jsem přivést k varu. Poté jsem přidala propláchnutou cizrnu a slitou rýži. Zamíchala jsem všechno dohromady. Přiklopila jsem wok víkem.

  3. 15 minut jsem rýži vařila. Mezitím se smažila cibulka. Po patnácti minutách jsem zkontrolovala rýži a sundala jsem jí z plotny. Na plotnu jsem umístila pánev s tlustým dnem. Postavila jsem wok na tuto pánev (tavu).

  4. Přes 80-90% hotovou rýži jsem přehodila mokrou vyždímanou utěrku. Přiklopila jsem wok a kraje utěrky jsem dala navrch víka, aby se nespálily. 25 minut jsem nechala rýži na mírném stupni vařiče dodělat.

  5. Připravila jsem si talíř s ubrouskem. Přendala jsem na něj křupavou cibuli. Sundala jsem rýži z plotny a odklopila. Nakonec jsem vše posypala smaženou a křupavou cibulí.

Komentáře k receptu Pákistánská kuchyně - Chana pulao (rýže s cizrnou) videorecept

K receptu nejsou žádné komentáře.

TIP dne na email

Další inspirace

Přidat podobné recepty

Tématické fráze: rýže s cizrnou pakistánská kuchyně pakistáncká rýže basmati pákistánská dýně cyzrna rýže s cizrnou recept ryze pres uterku hnědý keramický talíř na kolač pákistánská kuchyne recepty cizrna s ryzi cizrnova pulao recept smažená rýže s vlasovými nudlemi ryze s cizrnou po turecku ryze tunak cizrna smažená rýže s cizrnou videorecept lilek s cizrnou hrnec s tlustym dnem rýře s cizrnou pakistanska rejze rize s cizrnov