Teffové lívance bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

125 g Teffové mouky
1/2 banánu rozmačkaného vidličkou na kaši
2 lžíce třtinového cukru
1 lžička sušeného droždí
cca 150-180 ml vlažné vody

Postup přípravy receptu

  1. Ze všech surovin umícháme řidší lívancové těsto, které necháme na teplém místě asi 20 minut nakynout.

  2. Pánvičku nebo lívanečník lehce potřeme olejem, rozpálíme a smažíme malé lívanečky. Na první vždy vymazávám, další již smažím nasucho.

  3. Před podáváním ozdobíme tak, jak máme lívance rádi, např. skořicovým cukrem, džemem nebo tvarohem.

  4. Na obrázku jsou s moučkovým cukrem a ovocem a s „tofu tvarohem“. Pokud zbydou, vydrží vláčné i do druhého dne.

Poznámka od kuchařky

Teff je jednoletá travina pocházející z Etiopie. Zde představuje čtvrtinu veškerých pěstovaných obilovin. Název pochází z ahmarského slova teffa (ztracený). Toto označení je velmi výstižné, zrníčka teffu totiž měří jen 0.5-1.0 mm. Teff je bohatý na vlákninu, bílkoviny, vápník a železo. Neobsahuje lepek, je tedy vhodný pro celiaky a díky příznivému obsahu živin také pro diabetiky. Vaří se ve čtyřnásobku tekutiny, vody nebo mléka.

V nedávné době u nás uvedla teff na trh firma Adveni medical. V jejich nabídce je nejen teff a teffová mouka, ale také mnoho dalších zajímavých surovin (http://www.advenimedical.cz).

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Teffové lívance bez lepku, mléka a vajec

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: lívance bez vajec recepty bez lepku lívance bez mouky avajec bez lepkové lívance teffova mouka diskuze recepty bez mleka a bez lepku lívance tvarohové bez vejce recept tvarohové lívance bez bez vajec teff recepty palacinky bez mlika? smes na lívance bez mleka sušenky z teffu recept na lívance bez lepkove tvarohové lívance bez vejce livanecky bez mlika livance bez vajec a mouky livanec bez mlika recept na chléb z teffa kakaové lívance tvarohové lívance bez lepku