Grissini s parmazánem

Suroviny

500 g hladké mouky
250 ml vlažné vody
50 g extra panenského olivového oleje
20 g čerstvého droždí
1 KL cukru
1 KL soli
krupice na podsypání
olej na potření
Parmazán na posyp

Postup přípravy receptu

  1. Do nádoby DP rozdrobíme droždí, posypeme lžičkou cukru a zalijeme 150 ml vlažné vody. Necháme vzejít kvásek (do doby, než se na hladině tvoří ostrůvky pěny).

  2. Přilijeme olej, vsypeme mouku se solí a už za chodu háků přiléváme postupně zbývajících 100 ml vlažné vody. Necháme vypracovat na program Těsto, ale nenecháme kynout!!

  3. Vyklopíme na desku dobře posypanou krupicí, použila jsem dětskou, roztáhneme na obdélník cca 30 x 50 cm, potřeme olejem, posypeme krupicí a necháme asi hodinu kynout. Těsto + - zdvojnásobí svoji výšku.

  4. Nakrájíme na pásky, dobře to šlo kráječem na pizzu, přeložíme na plech s pečícím papírem, posypeme nastrouhaným parmazánem a uvrhneme do nitra trouby, vyhřáté na 200°C, pokud možno, na vyšší rošt. Pečeme do krásné zlatavé barvy. Podáváme s parmskou šunkou, kdo ji zapomene koupit :), křoupe jen tak :).

Poznámka od kuchařky

Zdrojem je časopis F.O.O.D. 6/2014

Těsto jde docela dobře vypracovat i v robotu nebo ručně, ale proč nezapojit stroje :)

Komentáře k receptu Grissini s parmazánem

Tématické fráze: recepty s parmazánem recept s parmazánem grissini s parmskou šunkou pečivo s parmazánem grissini recept slané pečivo s parmazánem grissini grissini těsto s parmazanem slané pečivo grissini recept pizza s parmazánem těsto na grisiny grissini a kukuřičná mouka recept pecivo s parmazánem recept recept na testo s parmazánem recept slané s parmazanem pomazánka ke grissini grissini koupit recept parmazanem grissini se šunkou