Jemná chřestová polévka

Suroviny

250 g zeleného chřestu
1 šalotka
1 větší brambora
1 menší petržel
1 řapík celeru
100 ml smetany
50 g másla
2 lžíce hladké mouky
1,5 litru silného drůbežího vývaru
zakysaná smetana k podávání - nemusí být
sůl
bílý pepř

Postup přípravy receptu

  1. V hrnci rozehřejeme máslo, zpěníme na něm drobně nakrájenou šalotku, zaprášíme moukou a připravíme jíšku. Zalijeme ji vývarem, prošleháme a přivedeme k varu.

  2. Vložíme na menší kousky překrájený chřest, z kterého jsme odstranili spodní zdřevnatělé části a očištěnou pokrájenou zeleninu.

  3. Po cca 3 minutách vyndáme několik kousků chřestu, odkrojíme špičky, dáme je stranou, budou na ozdobu na talíři, množství podle fantazie, zbytek vrátíme do polévky a vaříme celkem 30 minut.

  4. Zjemníme smetanou a rozmixujeme.

  5. Polévku dochutíme solí a čerstvě mletým bílým pepřem a na talířích doplníme chřestovými špičkami a kopečkem zakysané smetany

Poznámka od kuchařky

Zdroj: časopis Gurmet - mírně upraveno

Komentáře k receptu Jemná chřestová polévka

Tématické fráze: chřestová polévka polévka z chřestu chrestivy krém chřestová polévka top recepty chřesrová polévka recapty top chřestová polévla chřestová polévka top bíly chřest polévka s mrkví chřestova bila polevka chřestova polívka recept chřestová polévka recept na chrestovou polevku chřestová polévka bez smetany recept na chřestovou na polévku polévka ze zeleného chřestu top recepty chrestova polevka recept chrestova pokevka jemná polévka chrestova polevk zeleninová krémová polévka recept z chřestu