Teffovo-karobové hromádky se semínky bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

100 g teffové mouky
100 g univerzální bezlepkové mouky (Doves Farm bílá bez lepku)
70 g tmavého třtinového cukru
1 lžíce karobu
1 lžíce mletého lněného semínka
1 lžíce chia semínek
2 lžíce oleje
1/2 lžičky prášku do pečiva
voda podle potřeby

Postup přípravy receptu

 1. Ze všech surovin zaděláme pevné nelepivé těsto. Vodu přidáváme podle potřeby po lžících tak, aby se suroviny spojily a z těsta šly rukama tvořit hromádky (válečky, placičky).

 2. Ty pokládáme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme při 160°C asi 15-20 minut. Při kratší době pečení jsou hromádky měkké, při delší křupavé.

Poznámka od kuchařky

Teff je jednoletá travina pocházející z Etiopie. Tvoří až čtvrtinu světově pěstovaných obilovin. Obsahuje řadu cenných minerálních látek, vlákninu a je vhodný i pro bezlepkovou dietu. Více o teffu zde: http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/cla....

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Teffovo-karobové hromádky se semínky bez lepku, mléka a vajec

 • petram petram(autor receptu)

  maria: Všechny suroviny jsou u nás dostupné, stačí navštívit zdravou výživu nebo český eshop www.bezlepkova.com. Navíc se jedná o suroviny velmi zdravé, které nám dostupnou pšenici a jiné obilniny strčí do kapsy po nutriční stránce. Dalším argumentem je to, že i u nás existuje řada lidí, kteří nám běžné suroviny (obilniny, mléko atd) ze zdravotních důvodů nemohou jíst.

  Odpovědět

 • maria maria(neregistrovaná)

  tak toto budem urcite jest, ked pojdem do Indie, Ciny, Etiopie alebo do krajn, kde sa robia taketo lahodky. Nebolo by lepsie davat recepty z u nas aj u vas dostupnych surovin?

  Odpovědět

Tématické fráze: etiopie recepty recepty etiopie karobové lízátko recepty s chia seminky