Jablkové kynuté kostky

Suroviny

200 ml (g) vody
100 g změklé Hery
žloutek
80 g cukru
2 lžičky citrónové šťávy
2 lžičky citrónové kůry
špetka soli
500 g hladké mouky
21 g droždí
Náplň:
strouhaná jablka
rozinky
cukr
skořice

Postup přípravy receptu

  1. Z vody, trochy cukru, mouky a všeho droždí (vše z připraveného, odváženého množství) umícháme kvásek, který necháme asi 20 minut kynout.
    Pak přidáme ostatní suroviny a vymísíme těsto, které necháme v teple nakynout (cca 60 minut).

  2. Vykynuté těsto propracujeme, rozdělíme na dva díly a z každého vyválíme tenký plát.

  3. První plát uložíme na plech s pečícím papírem, poklademe strouhanými jablky, rozinkami, posypeme cukrem a skořicí a to vše zakryjeme druhým plátem těsta. Okraje přimáčkneme, aby při pečení nevytekla šťáva a celý koláč necháme asi 30 minut kynout.

  4. Povrch pak lehce potřeme zbylým bílkem nebo rozšlehaným vejcem, posypeme plátky mandlí a koláč upečeme ve vyhřáté troubě (asi 180-190°C/25-30min).

  5. Vychladlý koláč nakrájíme na kostky a podáváme pocukrovaný.

Poznámka od kuchařky

Recept ze stránek http://www.pekarnomanie.cz

.

Komentáře k receptu Jablkové kynuté kostky

Tématické fráze: kynute těsto a jablka jablka a kynuté těsto jablka kynuté těsto pečeme z jablek kynute testo kynutý kolač video recepty kynuté těsto,jablka kynute testo jablka kynuté těsto se strouhanými s tvarohem a jablky recept na jablkovou bábovku z kynutého těsta kynuté těsto a na jablka kynutý bábovka s jablek kynute sneci s jablky kynuty koláč s jablky kynuté jablkové koláče jablkový pletenec skokosem a rozinkami kynuté s jablky kynuta s jablky kynuté jablkové těsto jablka v kynutém těstě kynuté recepty z jablek