Krůtí řízečky se zeleninou a zakysankou

Suroviny

1/2 krůtího stehna
1 červená paprika čerstvá
6 lístků bazalky nebo lžička sušené
3 lžíce hrášku z konzervy
3 lžíce zakysané smetany
hladká mouka
10 cm pórku
olivový olej
petrželka
Vegeta
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Krůtí maso si nakrájíme na malé pláty a naklepeme je, z jedné strany solíme, z druhé strany posypeme Vegetou, potom trochu obalíme v mouce a zprudka osmažíme na oleji.

  2. Maso vyndáme a na výpek hodíme papriku na proužky, za chvíli pórek na kolečka a nakonec hrášek, promícháme, osmažíme, přilijeme trochu vody a vrátíme maso zpátky a dusíme, ale ne dlouho.

  3. Nakonec přidáme kysanou smetanu (hustou), promícháme ve šťávě, je-li třeba osolíme (mě Vegeta stačila, tak jsem sůl nepoužila vůbec) už nevaříme, jen prohřejeme. Vodou ředíme tak, abychom měli dobrý sosík, nikoliv omáčku.

Poznámka od kuchařky

Vlastní dnešní improvizace, která nám moc chutnala a tak se s Vámi o ní dělím- přece si to nenechám pro sebe!

Je to vcelku docela rychlé jídlo.

Komentáře k receptu Krůtí řízečky se zeleninou a zakysankou

Tématické fráze: krůtí řízečky sušený sosík krůtí ragů se zeleninou sosík na maso rychlé řízečky z s kuřecím masem zelenina řízečky kruti na zelenine kruti rizecky na smetane dyp na zeleninový salát rizecky se zeleninou vepřove mäso bravo se zeleninou a zakysanou vepřove mäso bravčo se zeleninou a zakysanou recept na rychlej sosík recept krůtí řízečky smetana krůtí játra jako řízečky rychlé krůtí řízečky řízky se zakysankou krútí guláš se zeleninou krůtí játra se zeleninou recepty na krůtí maso