Domácí škvařené sádlo

wooddy Kuchař: wooddy

Doba přípravy: 120-180 mnut Vepřové maso 1 názor

Suroviny

2 kg vepřového sádla
sůl
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Sádlo pokrájíme na menší kostky cca 1,5x1,5 cm a dáme do většího hrnce. Podlijeme cca 1 dcl vody, promícháme a necháme dusit. Jednou za 20 minut promícháme.

  2. Po cca 1 hodině, už jsou kostky vyškvařené na polovinu. Po dalších 30-40 minutách přestává sádlo bublat (tím poznáme, že se blížíme ke konci škvaření) a do sádla přidáme 1 malou lžičku soli (sádlo se díky ní bude krásně mazat i když bude hodně vychlazené).

  3. Po dalších cca 20 minutách sádlo přestane bublat úplně, je čas sádlo slít a odebrat škvarky. Sádlo rozlijeme do připravených sklenic a necháme ztuhnout. Škvarky můžeme nechat bokem nebo přidat do sklenic se sádlem, každý jak má rád.

Poznámka

Sádlo děláme na 100-120° ani víc ani méně, pokud bude pod 100°C, bude mdlé a bez chuti, nad 120°C bude naopak přepálené a rychleji se zkazí.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 582 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Domácí škvařené sádlo

  • Veronika.Hrozna Veronika.Hrozna

    Nevěděla jsem ,že mám solit.ale udělám to! My totiž škvarečky rádi! Teda manžel je ještě horké podrobuje právu útrpnému.
    Mám na teplotu vychytávečku dělám je v klasické obyčejné fritéze! Nasypu sádlo a postupně zvyšuju teplotu.Ze začátku pár krát promíchnu, aby se nějaká potvora nepřichytla ke dnu.

    Odpovědět

Tématické fráze: domaci sadlo jak vyškvařit vepřové sádlo jak vyškvařit domácí sádlo škvařené sádlo v troubě jak vyskvarit husi sadlo skvařené sádlo skvarene sadlo recept jak vyškvařit sádlo v troubě husí sadlo skvareni škvařené vepřové sádlo domaci sadlo recept sádlo škvařené v troubě škvaření husího sádla recept na škvařené sádlo recept na škvařené sádlo škvařené sádlo v pomalém hrnci škvaření vepřového sádla škvaření domácího sádla skvarene husi sadlo škvaření sádla