Chřestová polévka s pórkem

Suroviny

svazek zeleného chřestu
cca 15 cm pórku
100 ml smetany na vaření
kousek másla
1 l zeleninového vývaru
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Z chřestu odkrojíme spodní 2/3 stonků, konce uřízneme asi 1cm od nejširší části. Zelený chřest se nemusí loupat, ale kdo chce, může spodní části zbavit slupky škrabkou na brambory. Horní třetinu chřestu vložíme do polévky později, aby se špičky zbytečně nerozvařily. Pórek nakrájíme na kostičky nebo kolečka, je to jedno, polévku stejně rozmixujeme.

 2. Na másle orestujeme pozvolna pórek, malinko ho osolte, nebude vám hnědnout. Přidáme na kousky nakrájený chřest (spodní části), přilijeme vývar a dosolíme. Vaříme cca 15 minut, poté polévku rozmixujeme dohladka tyčovým mixérem. V této fázi přidáme pokrájený zbytek chřestu a přilijeme smetanu. Necháme ještě vařit, dokud není chřest na skus. Případně dochutíme.

Poznámka od kuchařky

Moje recepty a ostatní fotografie najdete na http://inkitchenopen.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Chřestová polévka s pórkem

 • spagetka spagetka

  K nám ještě chřest nedorazil, jak já se na něj těšííím :-O:-O:yes::yes:, ale zítra jdu na trh a prý tam bude i ten zelený, kvůli tomu i vstanu hodně brzo, chřest mi za to stojí ;-);-);-);-). Polévka se mi líbí :yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • zizalka zizalka

  chřestová sezóna zahájena... :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: chrestova polevka chřest pórek polévka porek/polevky veganska chřestová polévka kapusta kadeřavá recepty chřestová polévka recept celerovo chrestova polevka polévka z zeleného chřestu jednoduchá polévka z zeleného chřestu chřest recepty polévka polévka ze zeleného chřestu zelený chřest , porek polévka chrestovo porkova polevka chřestová polévka + porek chřest polévka chřestová polévka s bramborem chřestová polévka veganska recepty polévka porková s chřestem porkovo chrestova