Kuřecí stehna se slaninou na zelí

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 +70 minut 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 +70 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

500 g kuřecích stehen
200 g anglické slaniny
2 červené feferonky
500 g kysaného zelí
4 brambory
1 cibule
100 ml bílého vína
250 ml kuřecího vývaru
2 bobkové listy
sůl
pepř
kmín

Postup přípravy receptu

  1. Cibuli nakrájíme na kolečka a rozprostřeme v pekáčku. Na cibuli rozložíme zelí, které pokmínujeme a posolíme. Poklademe na kolečka nakrájenými feferonkami.

  2. Rozprostřeme zelí na špalíčky nakrájenou anglickou slaninu. Přidáme čtvrtinky brambor. Na vrch položíme kuřecí stehna, která jsme posolili a opepřili. Přidáme bobkové listy. Podlijeme bílým vínem a dáme do předehřáté trouby, pečeme 40 minut při teplotě 180 °C.

  3. Pak stehna převrátíme a zalijeme kuřecím vývarem. Vrátíme do trouby, teplotu zvýšíme na 200 °C a pečeme 20 minut. Zelí prohrábneme vidličkou a pečeme ještě 5 minut, troubu vypneme a vše necháme dojít tak 5 až 10 minut.

Poznámka od kuchařky

Krok za krokem také na http://www.mojetara.cz/recipe/kureci-stehna-se-sla... a obdobný recept již tady na https://www.toprecepty.cz/recept/48486-kureci-steh...

Komentáře k receptu Kuřecí stehna se slaninou na zelí

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kureci spalicky na slanině se zelim kureci spalicky na zeli kuřecí stehna na zelí kuřecí špalíčky na kyselém zelí kuřecí stehna na zelí se slaninou kureci spalicky na zeli a bramhorach kureci spalicky na cervenem zeli kureci spalicky na zeli a bramborach kuřecí špalíčky se zélím kuřeci stehna se zelim a anglickou slaninou pecene kureci stehna s anglickou slaninou a vinem kureci spalicky na zelím v troubě kureci ctvrtky na zeli a slanine kuřecí špalíčky se se zelím kurecí stehna se zelím a slani kureci spalicky pečeně se zelym a slaninou kure, spalicky, zeli kuřecí špalky se slaninou kuřecí špalíky se zelím kuřecí špalíčky na kysaného zelí