Žampiony ve slanině, zapečené s mozzarellou

Suroviny

10 ks žampionů ( nebo lesní houby)
2 vejce
drcený kmín
sůl, pepř
saturejka
1 balíček mozzarelly
1 jarní cibulka
olivový olej
koření Tacco od Nahrin nebo kapka sojové omáčky
6 – 8 plátků Vahalovy slaniny ( nebo šunky, šunkového kolena)

Postup přípravy receptu

  1. Žampiony očistíme, nožičky odstraníme, kloboučky opatrně vydlabeme. Na oleji zpěníme pokrájenou jarní cibulku, nožičky od hub nadrobno pokrájíme a přidáme k orestované cibulce. Vmícháme drcený kmín, sůl, pažitku, saturejku, koření nebo kapku sojové omáčky a vmícháme srazit dvě vejce.

  2. Touto směsí naplníme kloboučky hub a omotáme je celé plátkem slaniny. Houby takto upravené, dáme na plech s pečícím papírem, pokapaný olejem a pečeme v troubě na program : "gril“na 200 stupňů.

  3. Po 5 - 6 minutách na každou houbu, omotanou slaninou, vložíme plátek pokrájené mozzarelly. Ještě krátce pečeme, dokud se sýr neroztaví. Zdobíme pažitkou, kapií nebo saturejkou.

Komentáře k receptu Žampiony ve slanině, zapečené s mozzarellou

  • nanny nanny(neregistrovaný)

Tématické fráze: zapecene zampiony s mozzarelou plněné zapečené žampiony plněné žampiony žampiony ve slanině žampiony ve slanině zapečené s mozarela lesní žampiony recepty zapečené žampióny s mozarelou zapečené žampiony zapečená mozzarella v anglické slanině recepty na plněné zapečené žampiony zapečený plněný žampióny plněné žampiony zapecene zampiony ve slanině mozzarella ve slanině lesní žampiony mozzarela ve slanině žampiony jarni cibulka slanina zampiony s nivou ve slanine houby ve slanině houby s mozzarellou