Bezlepkové marokánky

Suroviny

125 ml smetany
80 g cukru
80 g másla
50 g BL mouky
¼ KL soli
50 g nasekaných lískových ořechů
50 g pokrájených rozinek
50 g brusinek
100 g kandovaného ovoce
100 g posekaných mandlí

Postup přípravy receptu

 1. Cukr upálíme na zlatavě hnědý karamel. Opatrně vlijeme smetanu a necháme karamel úplně rozvařit. Přidáme máslo, sůl a nakonec mouku.
  Mícháme do zhoustnutí. Nakonec vmícháme zbytek ingrediencí.

 2. Na pečící papír uděláme hromádky, které navlhčenými prsty rozetřeme do placiček.
  Pečeme na 180°C asi 10-12 minut. Musí být do zlatova upečené.

 3. Necháme vychladnout na plechu.
  Kdo má rád, polije čokoládou. Ale jsou výborné i bez čokolády.

Poznámka od kuchařky

Inspirace na netu

Komentáře k receptu Bezlepkové marokánky

 • mysulka mysulka

  srettka: Krásně to zhoustlo i jsem je trochu rozplácla, ale v troubě se prostě roztekly :-((. Něco z toho zkusím spáchat, přece to nevyhodím ;-), chuťově by byly moc dobré :-K

  Odpovědět

 • srettka srettka(autorka receptu)

  mysulka: no neblázni?:-Oto mě mrzí:-( a zhoustlo ti to při sváření? mě se ani nehly, držely tvar, jak jsem je sama rozplácla.

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

  Tak jsem se do nich dnes pustila a vůbec se nepovedly ;-(, vše jsem dodržela, ale v troubě se úplně roztekly. Přijde mi tam moc tuku.

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

 • hosta hosta

  Vypadají moc dobře:yes: - sestřenice celiatička na tyto marokánky používá místo BL mouky bezlepkové ovesné vločky, které trochu opraží - někdy zkus, jsou v tom báječné;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: bezlepkovemarokanky marokánky bez cukru marokánky top recepty marokánky s s karamelem vánoční cukroví marokánky recept bezlepkové karamelové marokánky bezlepkove recepty marokánky bezlepkve marokanky bezlepkové vánoční marokánky bezlepkové marokánky,fitness recepty marokánky s karamelem pecept bezlepkove marokánky recept marokánky z karamelu marokánky ze smetany bezlepkove marokanky z bezlepkove mouky marokánky s karamelem recept na bzlepkové marokánky marokánka bezplepková