Španělské ptáčky z mletého masa

Mleté maso Doba přípravy: 90 min. 141 názorů

Mleté maso Doba přípravy: 90 min. 141 názorů

Suroviny 4 porce

0,5 kg mletého masa
slanina
2 vařená vajíčka
2 kys. okurky
2 párky
2 cibule
plnotučná hořčice
sůl
pepř
asi 1 lžíce mouky na zahuštění

Postup přípravy receptu

 1. Mleté maso osolit, opepřit a přidat trochu vody. Z masa udělám cca 4 placky a potom pokračuji jako u normálních ptáčků z plátků masa. Potřít hořčicí, posypat nakrájenou cibulkou.

 2. Položit špalíček špeku, nebo slaniny, kousek párku, čtvrtku vajíčka, kyselou okurku. Placku stočit a hodně umačkat.

 3. Na troše oleje zpěnit cibuli, vložit ptáčky. Obrátíme, aby se maso "zatáhlo". Podlijeme vodou a dusíme. Měkké ptáčky vyjmeme a šťávu zahustíme trochou vody, ve které rozmícháme lžíci hladké mouky a lžíci plnotučné hořčice. Necháme dobře provařit a maso vrátíme zpět do šťávy.

Komentáře k receptu Španělské ptáčky z mletého masa

 • Petra 700 Petra 700

  Tak jsem je dnes uvařila,svázala jsem je nití, protože jsem se bála že se rozpadnou a udělala jsem dobře. Jinak mi moc nechutnají, takže příště ptáčky už jedině z hovězího !!!

  Odpovědět

 • Mrockova Mrockova

  Dnes jsme měli k obědu, podle manžela kdybych byla v prostreno, tak mám 10 bodů. Výborný, nebylo složité a nerozpadlo se mi to, akorát jsem do omáčky přihodila zbytek slaniny, takže i omáčka vyborna:yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • martiline martiline

  Pochutnali jsme si. Ale raději jsem je mírně osmahlé pekla pak v troubě, protože měli tendenci se rozpadat už na té pánvi. Příloha rýže. :-) Díky za recept. :-)

  Odpovědět

 • Patricie Patricie(autor receptu)

  Elen:Jsem ráda že chutn:-)aly a povedly se .

  Odpovědět

 • Elen Elen(neregistrovaný)

  :-pTakéjsem je dělala jsou vynikající,jěště přidávám lžíci solamylu a drží nadherně, díky za recept

  Odpovědět

 • Karel Karel(neregistrovaný)

  Dobrý nápad. Jen to chtělo pro nezkušené kuchařky upozornit, že do mletého masa je třeba přidat trochu mouky a vody. Velmi důkladně propracovat fáž, až vznikne lepivá konzistentní hmota. Asi jako na sekanou. Závěrem obalit v mouce je samozřejmost. Pak se nerozpadají. Když se přidá sladká paprika, mají i hezkou barvu.

  Odpovědět

 • zizala zizala

  magdalenka: Stáhnout nití podle mne nejde ;-) Šlo by každý váleček zabalit do kousku tzv. vepřové košilky, bylo by to hezké i účelné :yes:

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  zizala:píše, že do masa pridala vajíčko....tak asi do mletého. Po opečení sa mi to stiahnutie niťou zdá ťažký úkon. Nepokúsila by som sa, ale ja ani nie som nejako zvlášť odvážna.:-))

  Odpovědět

 • zizala zizala

  magdalenka: :-)) Hm, asi čarodějka nebo popleta, která chtěla dát komentář k jinému receptu.
  Hančina nádherná fotka mi dělá chutě :-p:yes:

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  bea:mleté mäso si stiahla niťou?dalo sa to?

  Odpovědět

 • bea bea(neregistrovaná)

  Do masa jsem přidala 1 vajíčko, opečené ptáčky jsem pro jistotu před dušením stáhla nití, držely po hromadě, velmi dobré...:-))

  Odpovědět

 • Alzbetina Prk. Alzbetina Prk.

  Když jsem tenhle recept zkoušela poprvé, tak se mi ptáčky bohužel taky úplně rozpadly. Podruhé jsem to už nechtěla riskovat, takže jsem každý kousek zabalila do anglické slaniny a upekla v troubě jako sekanou. Místo omáčky byla šťáva a místo knedlíku nebo rýže bramborová kaše. Ale chutné to bylo moc a manžel si to moc pochvaloval. Takže já to budu praktikovat v této podobě :-)

  Odpovědět

 • LLenule LLenule

  Vyzkoušeno,chuťově dobré, ale ptáčci se mi totálně rozpadly..na talíři to vypadalo hrozně a tak jsem se snažila :-( a to jsem na radu dala studenou vodu i solamyl a stejně to nepomohlo,čím to je? Maso jsem měla namleté od řezníka. Příště asi udělám jen válečky neplněné a vejce,slaninu,párek,okurek dám raději do omáčky a nic se tak nerozpadne. prostě jako znojemská.

  Odpovědět

 • babiminka babiminka

  Tohle považuji za velmi dobrý nápad-určitě vyzkouším, protože ptáčky máme rádi všichni. Mohla bych se zavděčit dětem, ty mleté milují a nemusí moc kousat! :-))

  Odpovědět

 • Jarma Jarma(neregistrovaná)

  Tak jsem dnes ptáčky dělala z mletého plecka,na půl kila jsem přidala dvě lžíce Solamylu,závitky jsem obalila v hladké mouce.Po prudkém opečení se krásně zatáhly a vydržely tak celé dušení.Jsem s receptem moc spokojená,určitě zopakuji.:-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3 4 6 8 10

Tématické fráze: mleté maso recepty recepty z mletého masa spanelske ptacky ptáčci z mletého masa co z mletého masa mletá masa ptacek z mleteho masa ptacky recept mleté vepřové maso recepty ptacky spanelsky ptacek recept na spanelske ptacky španělské ptáčky recept co udělat z mletého masa ptáčci z hovězího masa španělský ptáček z hovězího masa španělský ptáček z mletého mlety spanelsky ptacek recept z mleteho masa vepřové ptáčky, udělat dobrou šťávu