Krůtí plátek pomalu pečený na bílém víně a pomerančích

Pomalý hrnec Doba přípravy: 2,5 1 názor

Pomalý hrnec Doba přípravy: 2,5 1 názor

Suroviny 4 porce

1 kg krůtích plátků s kůží (vykostěná horní část stehna)
Marináda:
1,5 dl oleje
2 PL medu
2 PL plnotučné hořčice
sůl (poměrně hodně)
mletý pepř
Na pečení:
máslo (plátek o síle cca 1,5 cm)
0,5 l bílého vína
šťáva ze dvou pomerančů
Na zahuštění výpeku:
škrob

Postup přípravy receptu

 1. Maso pečlivě omyjeme, osušíme a vložíme do marinády, kterou rozšleháme z uvedených surovin pěkně dohladka. Já maso marinuji v zipových sáčcích, do kterých vložím celé maso, zaliju marinádou, sáček uzavřu. Vložím do ledničky nejméně na 2 hodiny, lépe přes noc. Občas sáček s masem vytáhnu, promnu ho pořádně, aby marináda pořád pokrývala celý povrch masa a zase vrátím do ledničky.

 2. Před pečením vezmu vnitřek pomalého hrnce (kdo nemá vytahovací, udělá tento krok v jiném kastrolu či na pánvičce), dám do něj plátek másla a nechám ho na sporáku rozpustit. Mezitím vytáhnu maso ze sáčku, které následně vložím kůží dolů na rozpálené máslo a nechám to několik minut tak. Masem nehýbeme, pustí se samo. Tento proces trvá zhruba 4-5 minut, pak otočíme a necháme opéct z druhé strany další 3-4 minutky.

 3. Poté maso opatrně vytáhneme, dáme na prkýnko kůží nahoru a lehkými taky kůži nožem nařízneme do čtverečků.
  Vrátíme zpět do hrnce. V tuto chvíli nalijeme do hrnce víno a na nejsilnějším plameni necháme odvařit. Až se vytratí typická štiplavá vůně vína, nalijeme do výpeku šťávu z pomerančů. Hrnec odstavíme ze sporáku a vložíme do základny pomalého hrnce, nastavíme polohu HIGH a časovač na 2,5 hodiny.

 4. Měkké maso vytáhneme a zabalíme do alobalu. Štávu lehce zahustíme škrobem, povaříme ještě tak 1-2 minuty. Odstavíme. Na zjemnění můžeme ještě přidat kousek másla, ale už to nevaříme. Kdo chce, může šťávu přecedit přes sítko.

 5. Maso nakrájíme na plátky křížem přes vlákno (!) a podáváme např. s bramborovou kaší a okurkovým salátem (jako u nás).

Komentáře k receptu Krůtí plátek pomalu pečený na bílém víně a pomerančích

 • cekrops cekrops

  Hmmm. To vypadá fakt dobře. Masíčko je pěkně šťavnaté.:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: pečené krůtí plátky maso na bílém víně platyz recept kruti maso na bílém víně krůtí plátky pečené recept na krutí horní stehno pečené krůtí plátky recept pečený bůček na medu a pomeranče recept maso na bílém víně šťavnaté kruti plátky kruti platky na pomerancich recept na krůtu na pomerančích krůtí stehna na pomerančích a na víně v pomalém hrnci kruti stehenni platky na pomeranci krůta na medu a pomerančích krutí štavnatý plátek recepty pečené krutí krůtí stehno na pomerančich krůtí stehno na na víně a pomerančích krůtí prso pečeně na pomerancich krůtí horní stehna na platky recept