Hovězí steak s omáčkou z Nivy a libečku

Suroviny

2 hovězí steaky po cca 150-200 g
100 g Nivy
150 ml smetany
svazek libečku
2 tenké plátky másla na maso
kousek másla do omáčky
olej (měla jsem s chilli)
sůl
čerstvě mletý pepř

Postup přípravy receptu

  1. Maso potřeme olejem, opepříme a dáme na hodinku v pokojové teplotě uležet. Poté rozpálíme pánev, nejlépe litinovou nebo se silným dnem a maso na sucho začneme opékat.

  2. Podle propečenosti z každé strany 4-5 minut. Otáčíme jen jednou. Opečené maso dáme do připraveného alobalu, osolíme a nahoru položíme pláteček másla. Zabalíme a necháme odpočinout.

  3. Mezitím na pánvi rozpustíme kousek másla, přidáme nasekaný libeček, asi 3 lžíce vody nebo vývaru. Po chvíli přilijeme smetanu, nastrouhaný nebo rozdrobený sýr a svaříme do požadované hustoty.

  4. Omáčku dochutíme, na talíř připravíme odpočaté maso a přelijeme omáčkou. Podáváme se zeleninou nebo hranolky.

Poznámka od kuchařky

Maso musí být opravdu určené k danému pokrmu. To nenahradí žádný podobný kus masa. Musí být odležené a postup se musí dodržet, zabalit atd. jinak si na tom nikdo nepochutná..

Komentáře k receptu Hovězí steak s omáčkou z Nivy a libečku

Tématické fráze: hovězí steak hovězí steak recept hovězi steak s omáčkou recept na hovězí steak omacka niva steak steak recepty hovězí steaky s omackou steak recept omáčka na steak niva steak hovězí niva omáčka k hovězímu steaku s nivou recepty na hovězí steak omáčka z nivy steakova omáčka hovězí na nivě steak s omackou maso na libecku steak hovězí maso niva omáčka recept