Jehněčí na česneku

Suroviny

1 díl jehněčího masa (kýta, plec)
1 díl na kostičky nakrájené cibule
3 stroužky česneku
sádlo
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Na sádle osmažíme cibulku. Jakmile začne chytat barvu (pro neznalce - přestane být bílá, ale začne pomalu žloutnout), přidáme nakrájený česnek a ještě chvilku restujeme. Když česnek začne vonět, přidáme maso. Zprudka opečeme, aby se zatáhlo. Pak osolíme, opepříme a ještě chvilku restujeme. Jakmile už cibulka začne zlátnout, podlijeme vodou nebo vývarem tak, aby maso bylo mírně ponořené. Pak zaklopíme pokličkou a necháme dusit.

    Těžko říct, jak dlouho, zapomněla jsem stopovat čas. Ale řekla bych, že déle jak hodinu to nebylo. Postupně podléváme a kontrolujte maso, až bude měkké, odklopte pokličku a vyvařením přebytečné vody zredukujte šťávu do potřebné hustoty.

  2. Pokud trváte na zahuštění moukou, schovejte si tu touhu na horší časy ;-)

Komentáře k receptu Jehněčí na česneku

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jehněčí na česneku skopové na česneku jehňečí na na česneku top recepty jehněčího masa jehněčí maso na na česneku jehněcí ma česneku recepty.cz jehneci na česneku jak upect jehněčí,aby bylo měkké recept na jehněčí na na česneku jehněčí na sádle ehněčí na na česneku jehneci na cibuli a česneku jehněčí na čessneku jehněčí s česnekem recept recepty na jehneci jehněčí na česneku - recept jehnečikostky na česneku jehněcí na na cibulce jehněčí maso na cesneku jehněčí s česnekem