Houbová ze žampiónů a hlívy ústřičné

Omáčky Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Omáčky Doba přípravy: 30 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

200 g žampiónů
200 g hlívy ústřičné
1 cibule
30 g hladké mouky
125 ml kysané smetany
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Houby očistíme, opláchneme a nakrájíme na malé kousky. Cibuli nakrájíme nadrobno a přidáme k houbám. Vše zalijeme vodou a dusíme pod pokličkou do měkka.

  2. Potom přidáme mouku, kterou jsme napřed nasucho orestovali v rendlíku, ochutíme pepřem a uvedeme do varu. Do takto připravené omáčky vlijeme smetanu a necháme za stálého míchání asi 3 minuty povařit.
    Podáváme s knedlíkem.

Poznámka od kuchařky

Mouku můžeme také rozkvedlat v troše mléka, vody nebo smetany. Nebo můžeme použít instantní hotovou jíšku, nebo do zásoby udělanou jíšku , kterou uchováváme v lednici.

www.miric.cz

Komentáře k receptu Houbová ze žampiónů a hlívy ústřičné

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: houbová omáčka ze žampionů žampiony a hlíva ústřičná houbová omáčka z hlívy ústřičné hlíva ústřičná recepty recept z hlivy houbovka ze žampionů recepty z hlivy a žampiony hlíva ustřičná se žampiony houbové recepty recepty z hlívy ústřičné hlíva ústřičná s zampiony hlíva ustřičná-recepty houbová omáčka z hlívy houbová omáčka z žampionů hlíva ústřičná se žampiony na smetaně zampiony a hliva ustricna omáčky recepty omáčka ze žampionů a hlívy houbová polévka z hlívy omacka z hlivy a zampionu žampiony a hlíva ústřičná na smetaně