Luxusní Novoroční koleno

Vepřové maso Doba přípravy: 3 hodiny 1 názor

Vepřové maso Doba přípravy: 3 hodiny 1 názor

Suroviny 6 porcí

2 vepřová kolena
sůl
pepř celý
nové koření celé
bobkový list
voda
Marináda:
půlka světlého piva
Pomodoro (cca 200 ml)
1 lžíce medu
1 lžíce dijonské hořčice
1 lžíce tmavé sójové omáčky
3 stroužky česneku
2 lžičky koření Adamova žebra
zbytek vývaru z předvařených kolen
1 cibule do pekáčku

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve kolena umyjeme a dáme na cca hodinu a půl vařit do papiňáku s celým kořením (pepř, nové koření, bobkový list a sůl podle chuti, já dala víc a bylo to lepší než málo) a vodou.

  2. Po uvaření kolena přendáme na pekáč a zalijeme marinádou z piva, medu, hořčice, sojovky, česneku, pomodora nebo kečupu, koření a vývaru z kolen. Přidáme na kolečka nakrájenou cibuli. Pečeme cca na 200°C hodinku zakryté. Občas poléváme marinádou.

  3. Po hodině odkryjeme a dogrilujeme kůrčičku do zlatova, poléváme a hlavně hlídáme kvůli medu, rád se připálí.

    Samozřejmě nesmí chybět křen, hořčice, chléb a kyselá okurka a to nejdůležitější, bez čeho by koleno nemohlo být, je pivko na spláchnutí.

Poznámka od kuchařky

Přeji vám dobrou chuť a šťastný nový rok 2018.

Komentáře k receptu Luxusní Novoroční koleno

Tématické fráze: luxusní vepřové koleno pečené koleno vepřové koleno novoroční pečené koleno luxusni pecene koleno uzené koleno pečené vepřové koleno recept na novorocni veprove koleno novoroční vepřové koleno recept na luxusni pečene koleno luxusní pečené vepřové koleno luxusní recepty novoroční menu pecene koleno nakladane uzene kokeno na medu luxusní vepřové koleno recept luxusní pečený koleno vepřove koleno luxusní vepřové koleno med hořčice koleno na svetlem pivu recepty na pripravu veproveho kolena