Pikantní kachní prsa na medu

Suroviny

kachní prsa na kosti vcelku
Na marinádu:
1 dl vody
1 polévková lžíce medu
1 lžička soli
1/2 lžičky chilli
2 prolisované stroužky česneku
1 jemně krájená cibule
špetka pepře
2x strouhnout muškátový oříšek

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve připravíme marinádu -med rozpustíme ve vodě na mírném ohni, přidáme ostatní ingredience a necháme 1x přejít varem. Odstavíme a necháme do vychladnutí propojit chutě.

  2. Kachní prsa očistíme, kůži do tuku nakrojíme (pozor, abychom nezakrojili do masa), hojně potřeme marinádou, kterou také vetřeme do zářezů a v lednici necháme cca 3 hodiny odležet. Troubu rozehřejeme na 120 st., kachní prsa vložíme do pekáčku, zalijeme cca 1 dl vody a zakryjeme pokličkou. V troubě bez otevírání a bez kontrolování při 120 st. pečeme 5 hodin.

  3. Po pěti hodinách kachní prsa vyjmeme, necháme částečně vychladnout, vykostí se prakticky sama (kost odpadne) a nakrájíme na širší porce. Můžeme lehce přelít výpekem, ale i tak jsou tučná dost. Příloha dle vlastního uvážení, u nás se osvědčily čínské nudle, ale také brambory nebo jen dobrý chleba, případně s trochou strouhaného čerstvého křenu.

Komentáře k receptu Pikantní kachní prsa na medu

Tématické fráze: kachní prsa na medu kachní prsa recept činska kachni prsa marináda na kachní prsa kachní prsa recept chilli čínská kachna na medu kachní prsa čínská recept kachní prsa na medu a chilli čínská kachna na medu kachni prsa med recept kachní prsa na medu recept marináda na kachní prsa na medu kachní prsa recept na na medu kachní prso recept kachní prsa na medu chili pikantní kachní prsa recept kachní prsa vcelku recept kachní prso recept kachni prsa na medu recept na kachní prsa na medu