Jablečná zmrzlina s pudinkem - jablečné nanuky

Suroviny

400 g oloupaných jablek bez jadřinců
1- 2 citrony
500 ml vody na pudink
70 - 100 g cukru krupice - dle potřeby
1 vanilkový cukr
20 g vanilkového pudinkového prášku

Postup přípravy receptu

 1. Jablka nakrájíme na menší kousky a dáme do rendlíku. Přidáme šťávu z půlky citronu a malinko vody, asi 3 lžíce. Jablka za občasného promíchání úplně rozdusíme - na kaši. Pokud je třeba, přidáme opět malinko vody. Záleží na šťavnatosti jablek. Podušená jablka můžeme třeba i rozmixovat.

 2. Běžným způsobem uvaříme pudink. Větší část vody s cukrem a vanilkovým cukrem přivedeme k varu a za stálého míchání vlijeme menší díl vody s rozmíchaným pudinkovým práškem. Necháme zhruba 3 minuty provařit.

 3. Jablečnou směs vmícháme do pudinku, ještě dochutíme citronovou šťávou a případně, pokud je třeba, můžeme dosladit. Směs necháme za občasného promíchání zchladnout. Pak vlijeme do výrobníku zmrzliny - strojku a necháme zmrazit, trvá to zhruba 40 minut. Kdo má strojek s menší nádobou, musí množství ingrediencí snížit.

 4. Tuto směs můžeme použít i na nanuky. Naplníme tvořítka a necháme důkladně zmrazit.

Poznámka od kuchařky

Zdroj receptu: Starší sešitová kuchařka.

Tato jednoduchá zmrzlina mě překvapila svou konzistencí i chutí.

Komentáře k receptu Jablečná zmrzlina s pudinkem - jablečné nanuky

 • Nadja Nadja

  Až budu mít jablka, tak vyzkouším, i když jen nanuky nebo jako dřeň do kelímku. <3:-Q

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Nadja: Nadi, na zmrzlinu je poměr vody a pudinku správný. Kdyby to bylo hustější, s použitím celého sáčku pudinku, tak by se to v zmrzlinovači neumíchalo. A tady v tomto receptu je taky možné, přidat pudink přímo do rozdušených jablek. Já to připravovala souběžně, v jednom kastrůlku jablka, v druhém pudink, abych to měla rychleji. Ale jde to i tak, jak píšeš.:-K

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Na 0,5 litru vody jen půlku pudinku - nebude to moc tekuté? Ale vypadá moc hezky. Připomíná mi to buchtu navrch s jablečným pyré, kdysi hodně populární. Ale tam se zavářel pudink přímo do rozdušených jablek.

  Odpovědět

Tématické fráze: jablecna zmrzlina jablkova zmrzlina jablecnya zmrzli nanuky z jablka recept