Špalíčky od Toničky

Suroviny

1 kg vařených brambor - varný typ C nebo B
20 dkg hladké mouky
20 dkg výběrové mouky
sůl
lžička Vegety
2 menší vejce
uzené maso - nejlépe krkovice
1 pikantní klobáska
2 cibule
5 stroužků česneku

Postup přípravy receptu

 1. Vařené uzené maso pokrájíme na kousky, spolu s ostatní uzeninou a dáme vše na lžíci sádla nebo oleje opékat. Když jsme asi v polovině, přidáme na jemné plátky nakrájené cibule a opékáme dále, až zesklovatí. V závěru přidáme posekaný česnek. Vše udržujeme v teplém stavu.

 2. Z vařených vychladlých brambor a ostatních surovin zpracujeme těsto, vyválíme váleček a z něj nakrájíme menší špalíčky, které uvaříme v osolené vodě a hned po scezení je vkládáme do orestovaného masa.

 3. Promícháme a necháme chvíli rozležet, aby nasákly jeho vůní. Servírujeme s prohřátým a ochuceným kysaným zelím.

Poznámka od kuchařky

Toto jídlo znám od jedné starší paní sousedky a moc nám chutná.

Komentáře k receptu Špalíčky od Toničky

 • vladi vladi

  dobrý nápad dnes udělám;-);-)jen já dělám bramborové těsto s moukou hrubou a dětskou krupičkou + vejce 1, taky z toho vytvářím takové noky/ uz. maso anebo salám dávám na cibulce opéct na pánvi a přidávám k tomu.Posílám bodík:yes::yes::yes::-))

  Odpovědět

 • yanull yanull(autor receptu)

  Magdalenko, naozaj už to tak vyzerá, že přes všechny nové kuchařské trendy a výživová poradenství, co je a není zdravé, tradicím věrni zůstáváme, klasika je klasika a co chutnalo našim babičkám, chutí aj nám. :-):-p;-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  Jani, niet nad staré dobré klasiky ako je aj toto... super!+

  Odpovědět

 • yanull yanull(autor receptu)

  Vůbec jsem nečekala, že by tento recept vzbudil tak váš zájem, ještě jednou všem děkuji za bodové hodnocení a jsem ráda, že jsem tímto jídlem mohla pohladit vaše chuťové pohárky a také oživit milé vzpomínky. :-);-):-K

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  ...to jsou vlastně šúlanky smíchané s uzeninovým základem...mňam...:yes::yes:Drobku, jestli se ti trhají knedlíky, zkus těsto rozválet, poklást, uzeninou a zabalit do rolády...;-)

  Odpovědět

 • AvcaB AvcaB

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • sebena sebena

  To vypadá moc dobře;-):yes::yes:

  Odpovědět

 • Jenda1 Jenda1

  Jani, recept mi připomenul babiččin recept, která k bramborovým šiškám a kysanému zelí podávala plátek vařené uzené krkovičky přelité na sádle dorůžova osmaženou cibulkou;-). :-!:-)):yes::yes::-K +10

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Yanull, sousedka asi taky ráda vaří viď, bude to jistě žravý:-pDávám ti 8.boda:yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Tak to bych si taky dala :-p :yes::yes:

  Odpovědět

 • michsamant michsamant

 • yanull yanull(autor receptu)

  Michale, já jsem nedomyslela, že by to někdo dělal jen z brambor, když jsou tam vyjmenovány ostatní suroviny, ale raději jsem to na upozornění Ivuli opravila. Co kdyby ;-) Děkuji za bodíky :-)

  Odpovědět

 • Drobek Drobek

  Mně v postupu mouka nechybí, je tam přece smíchat s ostatním, to je: 20 dkg hladké mouky, 20 dkg výběrové mouky, sůl, lžička vegety, 2 menší vejce.
  Tenhle způsob jsem neznal, já vždycky pracně balil maso do těsta, a ono se mi to trhalo, a já měl na sebe vztek a trhalo se to víc. Změním tedy postup a bude vyhráno. Díky Jano moc.:-K

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Jani, velice jedlý recept, posílám ti bodíka, jen prosím dopiš do postupu, že brambory se smíchají s moukou.

  Odpovědět

Tématické fráze: dobroty od toničky špalíčky bramborové špalíčky se zelím a uzeninou bramborové špalíčky se zelím bramborove špaličky spalicky recepty špalíčky se zelím bramborové špalíčky s cibulkou spalicky recept bramborové špalíčky s krupičkou bramborové špalíčky z hladké mouky babiččiny bramborové špalíčky špalíčky uzené zelí moučníky od toničky bramborové špalíčky s uzeným uzene veprove s bramborovymi spalicky tonicko.e stránky bramborové špalíčky videorecept bramborove špliky nakup spalicky zeli maso