Těstovinové mušle plněné špenátovou směsí a s kuřecím masem

Suroviny

400 g velkých mušlí
300 g oloupaného celeru
200 g čerstvých špenátových listů
200 g sýru Ricotty
4 větší stroužky česneku
sůl
olivový olej
kuřecí maso

Postup přípravy receptu

  1. Dáme uvařit těst. mušle (dle návodu), mezitím si připravím na kostky nakrájený celer, který 8 min povařím ve vodě, poté k němu přidám špenát a povařím další 3 min. Scedím, poté rozmačkám bramborovým lisem nebo rozmixuji (ale ne na kaši), přidám česnek a sýr a zamíchám. Směsí naplníme uvařené mušle a můžeme přidat kapku oleje do každé z nich. K tomu jsem podávala kuřecí maso nakrájené na kostičky, opečené na pánvi.

Poznámka od kuchařky

Já použila listový špenát zmražený a místo sýru Ricotta jsem použila sýr Feta (Ricottu jsem nemohla sehnat). Je slanější, takže není třeba solit další ingredience.

Komentáře k receptu Těstovinové mušle plněné špenátovou směsí a s kuřecím masem

Tématické fráze: cannelloni s kuřecím masem spenatova smes těstoviny s mušlemi jak uvařit listový špenát plněné těstoviny plněné lumaconi těstoviny s kuřecím masem domácí těstoviny plněné masem riccotta lumaconi canelloni s kuřecím masem ricotta s kuřecím masem plněné těstoviny recept špenátová kapsa plněné italské těstoviny těstovinovy plněne šneci plněné domácí lazaně ricitta recept na plnene testoviny plněné těstoviny recepty