Jarní polévka

Suroviny

mrkev
kedlub
petržel
jarní cibulka
trošku sušených hub
voda
sůl
pepř
vegeta
na kapání:
1 vejce
krupice

Postup přípravy receptu

 1. Všechnu zeleninu nakrájíme na kousky vložíme do vroucí vody společně s houbami, osolíme, opepříme a necháme zeleninu vařit do změknutí. Jakmile je zelenina uvařená, dochutíme ještě vegetou. V hrnku si rozděláme vejce a do něj nasypeme krupici tak, aby nám vzniklo řidší těsto. Necháme krupici ve vejci chvíli odpočívat. Po té vememe lžíci a nabíráme vždy trošku těstíčka, které ze lžíce dáváme do vroucí polévky. Vzniknou nám takové hrudky krupičky, které se dávají místo nudlí a polévku nám ozvláštní.

Poznámka od kuchařky

Zeleninu můžete dát skoro jakoukoli, kterou do polévek dáváte. Záleží to už na Vaší chuťi:-)

Komentáře k receptu Jarní polévka

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Krupicové halušky do polievky robím tak, že zmiešam žĺtok s krupicou, lyžičkou oleja a snehom z bielku. Sú potom jemnejšie.

  Odpovědět

 • janatka janatka

  Dělám stejné nočky do polévky máme to rádi.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  Dělám podobně, jen trošku zahustím jíškou z mouky a Ramy, přidám trochu krupice a před dohotovením nechám srazit rozkvedlané vajíčko.Pokud dávám houby, tak podušené žampióny.Příště budu dělat nočky :-)) Polévka má název Jarní a z rané zeleniny je opravdu nejlepší.

  Odpovědět

Tématické fráze: jarní zeleninová polévka jarní polívka jarní zeleninová polévka recept polévka z jarních cibulek recept polévka z jarní cibulky kapání do polívky polevka z jarni zeleniny jarní cibulka jarní cibulka recept cibulková polévka kapání do polévky z krupice jarní cibulka recepty polívka s kapaním kedlub polivka z jarni cibulky kapání do polívky recept jarní recepty kapání z krupice jarnipolevky recept na polévku z jarní cibulky