Roláda z vepřového boku na jarní cibulce

Vepřové maso Doba přípravy: 2 hodiny 7 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 2 hodiny 7 názorů

Suroviny 6 krát 2 ks

1200 g vepřového boku
200 g uzeného bůčku
250 g anglické slaniny
250 g kabanosu
4 vejce
mražené baby mrkve - panenky
mražený hrášek
svazek jarních cibulek
hořčice plnotučná
červená paprika mletá - sladká
drcený kmín
sůl
pepř
olej na smažení
voda

Postup přípravy receptu

  1. Vepřový bok upravíme tak, aby vznikl velký plát. Postupujeme tak, že ho postupně nařezáváme jako harmoniku (vždy nedokrojíme a pak řežeme opačně).

  2. Rozprostřeme a naklepeme přes mikroténovou fólii (moc to teda nejde). Osolíme opepříme, opaprikujeme a potřeme hořčicí. Případné prohlubně, nebo příliž tenkou vrstu, či dokonce otvůrky vyložíme dvěma dlouhými asi půl centimetru silnými plátky uzeného bůčku.

  3. Celý plát masa pokryjeme anglickou slaninou.

  4. Dále nandáme vaječinu, mražené baby mrkve (panenky), mražený hrášek a kabanos, který jsme rozkrojili na podélné čtvrtiny.

  5. Pak vše srolujeme a omotáme provázkem. Po povrchu ještě posolíme a posypeme drceným kmínem.

  6. Vložíme do pečící (v našem případě skleněné) mísy s víkem. Podlejeme trochou vody a oleje a přidáme očištěný svazek jarních cibulek.

  7. Pečeme spíše déle při nižší teplotě, aby se měla tlustá rolka čas propéct až do středu. Dejme tomu při 150 až 180 st. asi 1,5 hod. (I když všechny suroviny uvnitř rolády jsou vlastně již tepelně předupravené). Přeléváme výpekem.

Poznámka od kuchařky

http://clupmi.blog.cz

Komentáře k receptu Roláda z vepřového boku na jarní cibulce

Tématické fráze: veprovy bok rolada nádivka do vepřové rolády veprovy bok recepty vepřový bok recept jak rozkrojit bůček na roládu uzený bok recept uzený vepřový bok recept uzeny bok recepty rozkrojení masa na roládu veprový bok rozkrojeni bucku na roladu maso na jarni cibulce uzený roláda recepty z uzeneho boku bok rolada vepřové maso na cibulce bučková roláda rolada z veproveho bucku rolada bok telecí roláda z boku