Špikovaná panenka s brusinkovou omáčkou

sebena Kuchařka: sebena

4 porce Vepřové maso 13 názorů

Suroviny

4 porce vepřové panenky (150-200 g na porci)
sůl
barevný drcený pepř
sušené brusinky
olivový olej
máslo
50 ml Třešnovice
Recept si zatím oblíbilo 18 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Porce panenek propíchneme nožem tak, aby jsme je po celé délce naplnili brusinkami, které jsme si předem namočili na půl hodiny do horké vody.

  2. Naplněné maso osolíme a obalíme v drceným pepři, opékáme na pánvi ze všech stran.

  3. Hotové maso vyjmeme a do výpeku přidáme namočené brusinky s cca 1 dcl vody, necháme probublat a přidáme třešňovici, nakonec přidáme plátek másla na zjemnění, dle chuti dosolíme. Dobrou chuť.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 18 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Špikovaná panenka s brusinkovou omáčkou

Tématické fráze: panenka s brusinkovou omáčkou vepřová panenka s brusinkovou omáčkou spikovana veprova panenka vepřová panenka plněná sušenými švestkami s brusinkovou omáčkou vepřovou panenku plněnou sušenými švestkami s brusinkovou omáčkou vepřová panenka plněná sušenými švestkami a brusinkovou omáčkou vepřové maso s brusinkovou omáčkou panenka s brusinkovou omáčkou recept vepřová panenka s omáčkou recepty vepřová panenka se sušenými švestkami a brusinkovou omáčkou vepřová panenka špikovaná grilovaná vepřová panenka špikovaná vepřová panenka plněná sušenými brusinkami panenka s brusinkami vepřová panenka s brusinkovou omáčkou recepty receptik na veprovou panenku s brusinkovou omackou grilovaná panenka s brusinkovou omáčkou vepřový plátek s brusinkovou omáčkou špikovaná masa ovocem maso s brusinkovou omáčkou