Nakládaná zelenina

Suroviny

90 dkg celeru
celerová nať 8 dkg
1 kg mrkve
60 dkg petržele
petrželová nať 8 dkg
40 dkg cibule
6 ks stroužků česneku
1 kg soli
1/4 kg 100% tuku

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu pomeleme, cibuli pokrájíme a na tuku podusíme asi 5 minut.

 2. Přidáme sůl, odstavíme a trochu zchladlé natlačíme do sklenic a uzavřeme. Hodí se do polévek, pod maso a do omáček.

Komentáře k receptu Nakládaná zelenina

 • spagetka spagetka

  Klariska:Klarisko, tady jde spíš o to, jak je kdo zvyklý používat spojení "nakládaný" - u nás se používá také v obecnějším smyslu, nakládané je vše, co je nějak upravené a sterilované, nejen tedy co musí být nutně v nálevu ;-);-);-)

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  Opravdu nakládaná? Vždyť tam není žádný lák, ocet...možná tedy spíše sterilovaná nebo zavařená?

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  Je povícero různých rozpisů na takto připravenou zeleninovou směs. Kdysi jsem dělala s máslem a bylo tam více druhů zeleniny, už si ale bohužel přesně nevzpomenu. Vím že mi sklenice vydržely, nekazily se a nemuselo se dávat tolik soli, jako při nakládaní jen s ní. Ještě jsem si vzpomněla, že skleničky se zeleninou jsem ještě sterilovala. Tady asi máš vyzkoušeno, že není třeba. Holt, měla jsem jiný recept.;-)

  Odpovědět

 • xanny xanny

  Jana Remkova: Já si to pamatuju, že to kdysi dělávaly kuchařky v dětském domově, kde jsem pracovala....Měly v ledničce skleničku a přidávaly zeleninu do polívek;-)..Taky bez tuku. Bodík už jsem dala...:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já jsem to kdysi dělávala, ale bez toho tuku. Všechno se pomlelo, zasolilo a dalo do sklenic. Bylo to ale dost slané, tak bylo třeba při konzumaci dávat bacha na solení.

  Odpovědět

Tématické fráze: nakládaná zelenina nakladana zelenina recept nakládaná zelenina čalamáda recept zelenina nakládaná nakladana zelenina do polevky nakladana zelenina do polevky nakládaná zelenina recepty nakládaná zelenina do polévky v soli nakládaná mrkev recept na nakladanou zeleninu sterilovaná zelenina recept recepty nakládaná zelenina pikantní nakládaná zelenina zelenina v tuku nakládaná zelenina pod maso recepty na nakládanou zeleninu sterilovana zelenina pod maso nakladana zeleninova smes nakladana zelenina v tuku sterilovaná zelenina recepty