Růžičková polévka se žampiony

Polévky Doba přípravy: 45 minut 3 názory

Polévky Doba přípravy: 45 minut 3 názory

Suroviny 3 litry

Necelá síť růžičkové kapustičky
6-8 menších žampionů
1 menší cibule
kus pórku
2 plátky šunky
3 větší brambory
menší hrst hrášku z konzervičky
trochu sezamových semínek-nemusí být
tmavá jíška Knorr
1 masox
trošku oleje
pažitka
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Do hrnce si dáme olej a přidáme osmažit na drobno nakrájenou cibuli, po chvíli přidáme pórek nakrájený na polo kolečka a růžičkovou kapustu nakrájenou na čtvrtinky, žampiony na plátky.

  2. Ještě chvíli osmažíme a zalijeme vývarem s masoxem, do kterého přidáme ještě brambory nakrájené na menší kousky a necháme vařit.

  3. Až je vše uvařené na skus, tak polévku dosolíme, zahustíme jíškou, dáme sezamová semínka, hrášek, pokrájenou šunku, povaříme a do vypnuté dáme pažitku.

Poznámka od kuchařky

Kapustičky už potřebovaly spotřebovat, jinak by do nich nic nebylo a tím vznikla polévka prakticky ze zbytků šunky, vařených brambor a hrášku-bezvadná

Komentáře k receptu Růžičková polévka se žampiony

Tématické fráze: žampionová polevka žampiony recepty růžičková kapusta se žampiony polévka ze žampionů růžičková kapusta s žampiony ruzickova kapusta zampiony žampiony a růžičková kapusta žampiony recept recepty polevka zampiony recept polévka z růžičkové kapusty polévka s žampiony ruzickova polevka polevka žampionová žampiony polévka recepty zampionova polevka recepty - žampionové polévky polévka z růžičkové kapusty a žampionů polévka z růžičkové kapusty s zampiony zampionova polévka s ruzickovou kapustou recepty s zampiony