Ovocný salát se zakysanou smetanou

Suroviny

Jakékoliv ovoce ať kompotované nebo čerstvé, prostě co má kdo rád:
Jablka
kiwi
mandarinka
banány
meruňky
jahody (aj.)
Zakysaná smetana
cukr podle chuti

Postup přípravy receptu

  1. Já osobně jsem dala, co bylo zrovna doma.

    3 jablka, 3 kivi, 2 mandarinky, 2 banány, zavařeninu -meruňky, jahody.

    Vše nakrájíme na drobné kostičky, zamícháme, přidáme trochu cukru a tak 2 lžíce zakysané smetany, někdo může dát bílý jogurt.

  2. Ten cukr podle chuti a potřeby, jak je ovoce kyselé. Je lepší dávat čerstvé ovoce, ale na čerstvé jahody je můj syn alergický a tak musím upravit podle něj a dávat kompotované.

  3. Před podáním je dobré opravdu pořádně vychladit, na léto bezva, my jíme celoročně.

    Snad bude chutnat:-)

Poznámka od kuchařky

Další variantou může být, kdo nemá rád smetanu, jen trochu zalít štávou třeba z nějaké zavařeniny, meruňky apod. A podle potřeby dosladit, také dobré, ovoce samo pustí dost štávy, tak s tím se musí také počítat. Vždy podávejte dostatečně vychlazené.

Komentáře k receptu Ovocný salát se zakysanou smetanou

Tématické fráze: ovoce se zakysanou smetanou ovoce se smetanou pohár se zakysanou smetanou kiwi řezy se zakysanou smetanou poháry ze zakysanou smetanou salát ze zakysané smetany ovoce s kysanou smetanou salát z kompotovaného ovoce ovocné saláty rady zakysana smetana s medem ovocný salát recept poháry se zakysanou smetanou ovoce a zakysaná smetana meruňky se zakysanou smetanou recept na ovocný pohár se zakysanou smetanou salát ze zakysanou smetanou a ovocem zakysaná smetana s ovocem kiwi a zakysaná smetana zelný salát se zakysanou smetanou ovoce se zakysanou smetanpu