Pstruh plněný, s vůní bylinek, mandlí a koření

Suroviny

4 pstruzi (podle počtu strávníků)
3-4 PL olivového oleje
3 -4 stroužky česneku
100 g výběrové šunky
4 větvičky rozmarýnu
4 větvičky tymiánu
petrželka
libeček
1 celá mladá cibulka i s natí
2 malé žervé s kapií
čerstvý pepř
opražené mandle na posypání
kmín
máslo
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Vykuchané, kuchyňsky upravené pstruhy, omyjeme pod tekoucí vodou, osušíme papírovou utěrkou, opepříme a osolíme zevnitř i zvenku a potřeme olivovým olejem. Na bocích uděláme zářezy pro lepší propečení ryb.

  2. Z větviček rozmarýnu a tymiánu otrháme lístečky. Mandličky si opražíme na pánvi. Mezitím si připravíme žervé s kapií, přidáme rozetřený česnek, zamícháme a pak touto směsí naplníme břišní dutiny ryb a vše zasypeme pokrájenou šunkou a částí bylinek.

  3. Bříška pstruhů uzavřeme (přichytíme) párátkem. Zářezy na bocích vyplníme opraženými mandlemi a posypeme odrhnutými a pokrájenými bylinkami. Pokapeme zbytkem olivového oleje, smíchaným s červenou sypkou paprikou a posypeme kmínem.

  4. Ryby takto připravené vložíme na plech vymazaný máslem a pokrájenou cibulkou a pečeme do měkka podle velikosti ryb.

Poznámka od kuchařky

Podáváme s hranolkami, nebo opečeným bramborem, apod.

Komentáře k receptu Pstruh plněný, s vůní bylinek, mandlí a koření

Předchozí 1 2

Tématické fráze: jaké bylinky na ryby koreni a bylinky na ryby jaké koření na pstruha bylinky na pstruha bylinky na ryby jaké bylinky na pstruha bylinky na rybu jaké koření na ryby jaké bylinky na rybu pstruh bylinky pstruh s mandlemi bylinky na pstruhy pstruh na bylinkách jaké koření na rybu pstruh a bylinky bylinka na ryby recepty z bylinek pstruh plněný mandlemi pstruh na páře koreni na ryby vetvicky