Krkovice na grilu

Vepřové maso Doba přípravy: 20 minut 3 názory

Vepřové maso Doba přípravy: 20 minut 3 názory

Suroviny 2 porce

2 vepřové krkovice s kostí – plátky (400 g)
1 menší cibule
5 stroužků česneku
mořská sůl
pestrý pepř
drcený kmín
chilli papričky (sypký kořenící přípravek)
chilli omáčka
olej
Aceto Balsamico di Modena

Postup přípravy receptu

  1. Maso nejprve necháme marinovat, nejlépe přes noc. Do plátků masa z obou stran vmasírujeme mořskou sůl se směsí barevného pepře, posypeme kmínem, nadrtíme z mlýnku trochu čili papriček, pár kapek chilli omáčky a potřeme z jedné strany prolisovaným česnekem.

  2. Na dno misky rozprostřeme na měsíčky nakrájenou oloupanou cibuli.

  3. Na ni položíme plátky masa, česnekovanou stranou nahoru.

  4. Zalijeme olejem, zakápneme balzamikovým octem, přikryjeme víčkem a dáme do lednice.

  5. Před přípravou rozehřejeme gril. Maso, včetně marinády, přeneseme na grilovací pánev. Grilujeme napřed na horním patře, aby se póry zatáhly. Pak dáme o patro níž (střed trouby) a doděláváme doměkka. Včas otáčíme, aby se maso nepřipálilo.

Poznámka od kuchařky

Grilem myslím zařízení, které je součásti sporáku. Takové topné tyče nahoře v troubě, které se rozžhaví do červena. Je na to "knoflík".

Komentáře k receptu Krkovice na grilu

Tématické fráze: krkovice na grilu krkovicka na grilu veprova krkovice na grilu krkovice na gril krkovička na gril krkovička na grilu recept krkovička na grilu recepty krkovice na grilu recept vepřova krkovička na grilu vepřová krkovice na gril krkovice gril krkovice na gril recept recept krkovice na grilu krkovička s česnekem na grilu příprava krkovice na gril recepty krkovice na grilu recept na krkovici na gril krkovice recepty na gril krkovice na grilu recepty připrava krkovičky na gril