Nedašovská babička (nejen velikonoční)

Suroviny

300 g polohrubé mouky
4 žloutky
20 g droždí
250 ml mléka
70 g rozpuštěného másla
špetka cukru
sůl
dle libosti:
uzené maso
klobása
vejce natvrdo

Postup přípravy receptu

  1. Těsto jsem si připravila v domácí pekárně. Nejprve vlijeme mléko s máslem, přidáme žloutky, rozdrobené droždí, špetku cukru a sůl a vsypeme polohrubou mouku. Zapneme na program Těsto a necháme vykynout. Těsto je trochu řidší.

  2. Na dno vymaštěného vyššího pekáčku si poskládáme nakrájená vejce, rozpůlené klobásy řeznou stranou dolů a kousky uzeného masa. Poté nalijeme těsto a důkladně rozetřeme.
    Dáme do vyhřáté trouby na 180°C a pečeme do růžova ( zkoušíme špejlí). Během pečení potíráme vršek olejem.

  3. Pokrm vyjmeme, překlopíme na lněný ubrousek, ve kterém se tento starodávný pokrm i podává. ( to se praví v knize). Servírujeme s kysaným zelím.

Poznámka od kuchařky

Tento recept jsem našla v knize Nejlepší recepty z české kuchyně od A do Z

Komentáře k receptu Nedašovská babička (nejen velikonoční)

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: velikonoční recepty recepty od babičky velikonoční babička starodávné velikonoční recepty velikonoční šoldra velikonoční dobroty recepty velikonoční dobroty velikonoční nádivka od babičky velikonoční šoldra chleba videorecept zapékané klobásy babička velikonoční nádivka podle babičky velikonoční zapékané klobásy recept vláčné velikonoční zapékané klobásky velikonoční zapékané klobásky recept velikonoční šoldra recept videorecept velikonoční zapékané bílé klobásy recept od babičky starodavne recepty andri nebo andrey roštěnka podle babicky starodávný recept