Bomba jahodový závin

Suroviny

listové těsto (na 2 kusy)
80 g dětských piškotů
80 g strouhanky
150 g krystalového cukru
2 vejce
1 lžíce másla
1 vanilkový cukr
čokoláda
jahody
šlehačka (nemusí být)

Postup přípravy receptu

  1. V misce si smícháme rozválené dětské piškoty, strouhanku, cukr, vanilkový cukr.

  2. Promícháme a přidáme 1 vajíčko a rozpuštěné máslo, dobře znova promícháme. Směs musí mít konzistenci jako drobenka.

  3. Z listového těsta si vyválíme 2 větší obdélníky, prostředek potřeme rozpuštěnou čokoládou, na ní rozdrobíme 1/4 směsi, na ní dáme překrájené jahody, na ně znova 1/4 rozdrobené směsi.

  4. Závin volně uzavřeme, z každé strany necháme trochu vůle a pečlivě uzavřeme konce, aby nám při pečení nevytékala směs.

  5. Dáme na plech na pečící papír. Záviny potřeme rozšlehaným vajíčkem a dáme péct, tak na 180°C 15 minut (čas i teplota jsou orientační).

  6. Po upečení necháme vychladnout a můžeme ozdobit šlehačkou a strouhanou čokoládou.

Poznámka od kuchařky

Kdysi jsem něco podobného viděla na netu, ale tam se něco vařilo, nebyla tam čokoláda, bylo tam kompotové ovoce ap..., tak jsem si to pojala jinak, podle sebe. Móóóc dobrá záležitost, vážně, doporučuji vyzkoušet dokud ty jahody jsou, je to rychlé!

Komentáře k receptu Bomba jahodový závin

Předchozí 1 2

Tématické fráze: závin s jahodami jahodový štrůdl jahodový závin z listového těsta závin z listového těsta s jahodami listový závin s jahodami závin s jahodama štrůdl s jahodami jahodový závin s tvarohem tvarohový závin s jahodami závin s tvarohem a jahodami recepty s jahodami listovy zavin s tvarohem a jahodami závin a jahodami listove testo s jahodami strudl s jahodama listový závin s jahodama strudl z listoveho testa s jahodami závin s čokoládou závin z listového těsta s s jahodami jahodovy zavin v z listového těsta