Gratinovaná zelenina s Hermelínem

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut 13 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut 13 názorů

Suroviny 2 porce

1 Hermelín
1 malá mrkev
1 PL nastrouhaného křenu
1 malé rajče
1/2 listu kapusty
1 celé vajíčko
1/2 Tokajské klobásy
2 cm syrové feferonky
2 KL olivového oleje
Sůl
1 KL koření česnek a bylinky

Postup přípravy receptu

  1. Hermelín jsem dala cca na 1 hodinu do mrazáku (aby se lépe krájel), pak jsem ho překrojila na dvě poloviny. Vnitřek Hermelínu jsem částečně vykrojila, vznikne taková mistička.

  2. Na plech jsem dala pečící papír a položila dvě Hermelínové mističky cca 10 cm od sebe. Dno mističek jsem posypala kořením Česnekové kotlety a zakápla olivovým olejem. Okolo každé jsem rozmístila vykrojený sýr.

  3. Do misky jsem si nastrouhala mrkev, křen, na drobno nakrájela rajče a kapustový list. Osolila, přidala vajíčko, na jemno nakrájenou feferonku, klobásu nakrájenou na kostičky a všechno promíchala. Do každé Hermelínové mističky jsem dala polovinu zeleninové směsi.

  4. Plech jsem vložila do vyhřáté trouby na 180°C pod gril na 15 minut. Podávala jsem s chlebem.

Poznámka od kuchařky

Inspiroval mě obsah ledničky a nedostatek času. Původně jsem chtěla k hotovému jídlu přidat hořčici nebo kečup, ale nepoužila jsem ani jedno, protože chuť zeleniny a sýra byla báječná.

Komentáře k receptu Gratinovaná zelenina s Hermelínem

Tématické fráze: gratinovaná zelenina recept gratinovaná zelenina grafinovaná zelenina gratinovaná zelenina recept gratinovaná mrkev zelenina s hermelinem co je gratinovaná jak se dela gratinovana zelenina recepty gratinovaná zelenina recept na gratinovanou zeleninu co je gratinovaná zelenina pecena zelenina s hermelinem co je to gratinovaná gratinová zelenina gratinovaná kapusta co to je gratinovana zelenina gartinovana zelenina gratinovana zalenina gratinovaná zeleenina gratinovaná zeleenina