Brambory, brokolice, maso - vše na jednom plechu

Suroviny

Brambory dle strávníků
brokolice
0,5 kg kuřecí prsa
pórek
smetana ke šlehání
grilovací koření
sůl
vegeta
5 stroužků česneku
nastrouhaný sýr ementál

Postup přípravy receptu

  1. Oloupané brambory nakrájíme na 0,3-0,5 cm plátky, vložíme do mísy, posypeme grilovacím kořením, dosolíme dle chutí a promícháme.

  2. Kuřecí prsa nakrájíme na půl cm plátky, jemně osolíme, posypeme grilovacím kořením, promícháme.

  3. Na olejem vymazaný plech s vyšším okrajem ukládáme plátky brambor do řady, mírně zešikma na stojato, vedle do řady položíme kuřecí maso, na něj rozložíme růžičky brokolice a zase další řadu brambor a tak stále opakujeme do spotřebování surovin.

  4. Nahoru rozložíme pórek, zalijeme smetanou, do které jsme namačkali stroužky česneku a trochu vegety. Dáme péct do vyhřáté trouby na 200°C, před dopečením posypeme strouhaným sýrem, chvíli necháme rozpéct sýr.

Poznámka od kuchařky

Všechno jsem dala na plech syrové. Mám nějakou odrůdu brambor, která je hned měkká u vaření, takže nic nemusím předvářet. Došla mi propan-butanová bomba, tak jsem vymyslela oběd v elektrické troubě a bylo to hodně dobré.

Komentáře k receptu Brambory, brokolice, maso - vše na jednom plechu

Tématické fráze: maso na plechu brambory na plechu maso na plech kuřecí maso na plechu maso a brambory na plechu vše na jednom plechu maso na plechu s brambory brambory s masem na plechu maso s brambory na plechu kuřecí s brambory na plechu brambor maso a brokolici kuřecí maso brokolice brambory maso na plechu s bramborama recept na kuř.prsa a brokolice maso na jednom plechu kuřecí maso na plech nové brambory na plechu maso s bramborem jednom brokolice s kuřecím masem, bramborama a masem všechno o brokolici