Vepřová plec na halali

Suroviny

1/2 kg plece (vcelku)
sůl
pepř
halali
bobkový list
2 kuličky nového koření
zakysaná smetana
asi 3/4 litru mléka
(podle množství omáčky)
1 lžíce másla
asi 3 lžíce cukru
asi 2-3 lžíce hladké mouky
(na zahuštění)

Postup přípravy receptu

 1. Maso osolíme, opepříme a zprudka opečeme na trošce oleje. Přidáme menší skleničku halali, bobkový list, 2 kuličky nového koření, podlijeme trochou vody (asi 3 dl) a dáme dusit do tlakového hrnce asi na 40 minut (aspoň já tak dlouho, možná mám špatný tlakáč).

 2. Po uvaření maso vyjmeme a zahustíme omáčku mlékem a moukou, ochutíme cukrem a před dovařením přidáme zakysanou smetanu a lžíci másla.

Komentáře k receptu Vepřová plec na halali

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  cbjitka: Záleží, kolik toho děláte. Na 4 porce klidně i s nálevem, už douho jsem to nedělala, omlouvám se, ale na 2 porce bych to určitě propláchla. Takhle svíčkovou vařívala moje máma a byla opravdu bezkonkurenční :-8

  Odpovědět

 • helwe59 helwe59

  cbjitka: Já sama za sebe,použila jsem jen asi dvakrát a vždy dlouho proplachovala.Ono to není ani tak slané,jako kořeněné,záleží na každém,podle chuti.

  Odpovědět

 • cbjitka cbjitka

  Dobrý den chtěla bych se zeptat to Halali tam dáváte i s tím nálevem? Mně přijde ten nálev docela dost slaný nezkazí pak chut té omáčky? Díky za odpoved

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Tereza Blazkova: díky;-)

  Odpovědět

 • Tereza Blazkova Tereza Blazkova

  Jani :-K, děkuji za moc dobrý obědek :-), moc jsme si pošmákli :yes:. Přidávám Ti +13 a fotečku ;-).

  Odpovědět

 • lidka58: budeme se těšit;-)

  Odpovědět

 • lidka58 lidka58

  Dostala jsem krásná kousek kančí kýty a protože jsem zvěřinu nikdy nevařila zkusím jí udělat podle tohoto receptu. O výsledek se pak podělím.;-)

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Dělám skoro úplně stejně,akorát místo mléka(chuť teplého mléka nesnáším) dávám vývar. Teplé mléko mě může strhnout žaludek, ale to je můj problém.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Eliza: slibuji;-)

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Jana Remkova: :-K Jasně, že nevadí, jsem poctěná.:-8 Ale slib mi, že až uvaříš a vyfotíš, dáš si dopředu svoji novou fotku, protože je máš čím dál hezčí. Taky mě někdy napadá, že některé své staré fotky vyměním...ale člověk pořád něco dělá a tvoří dál, takže zůstává u nápadu...Znám to.;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Eliza: děkuji!! Jé, já to tak dlouho nedělala!:-O Díky za připomenutí!! Na halali i svíčkovou dělávala moje mamka. Díky za krásné fotky a pokud nevadí, jednu z nich zvolím za hlavní;-) To byly teda fotky v tom roce 2008!:-D No jo, začátky:-8

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Jani, ráda připisuji bodík k tomuto Tvému receptu, moc jsme si pochutnali. Halali jsem v dobách "před Toprecepty" vůbec neznala, ale nyní tvoří stálou součást domácích zásob. Takhle připravené vepřové je luxusní.
  Já jsem navíc začala osmažením cibule, kterou jsem zasypala cukrem a nechala zkaramelizovat. Posílám obrázky a doporučuji dále...:-p:yes:

  Odpovědět

 • lidka58 lidka58

  Právě jsme poobědvali a všem velmi chutnalo!!! Opravdu vynikající.:-K :yes:

  Odpovědět

 • Evik díky;-) Musím to taky ještě jednou uvařit a dát nové foto. Ach ty začátky zde:-D

  Odpovědět

 • Evik Evik(neregistrovaný)

  Dneska jsme to okoštovali a super. Výborný nápad a chutnalo to všem. Jen jsem si to upravila rovnu na plátky a nevařila jsem to maso vcelku. Moc děkuji:-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: vepřová plec svíčková z halali z vepřové kýty vepřová plec recepty vepřová plec recept veprové maso na halali svíčková z vepřového masa s halali svíčková z vepřového masa a halalí recepty vepřová plec halali recept maso na halali recept vepřová plec halalí recepty recepty s halali plec recept recepty z vepřové plece recepty z halali vepřové maso s halali veprova svickova z halali hovězí na halali vepřová svíčková s halali